Dlaczego części zamienne powinny być tanie?

0
638

Części zamienne do samochodów, a raczej ich cena, są istotnym elementem przy wyborze samochodu. Kiedy decydujesz się na jego kupno, trzeba myśleć na zapas. W przypadku, gdy pojazd ulegnie wypadkowi lub wystąpi w nim awaria, konieczna jest naprawa części, które zostały uszkodzone. Drogie samochody cechują się kolosalnymi kosztami związanymi z naprawą. Dlatego kupowanie pojazdu, szczególnie tego z wysokiej półki, musi wiązać się ze świadomością, że utrzymanie oraz potencjalne naprawianie usterek także będzie wymagało odpowiednio dużego nakładu finansowego. W przypadku, gdy nabywcy samochodu zależy na tanich częściach, warto skupić się na modelach popularnych marek, które często można spotkać na tablicy ogłoszeń, takich jak Opel, Ford czy też Volkswagen Golf.

Okresowo wymieniane części

Każdy właściciel pojazdu powinien pamiętać o tym, że poza nieprzewidzianymi usterkami, które trzeba szybko naprawić, istnieją części zamienne do samochodów, które muszą być wymieniane okresowo. Do takich należy filtr powietrza, filtr oleju, filtr paliwa czy filtr kabinowy. Trzeba pamiętać także o wymianie klocków i tarcz hamulcowych, raz na 30 000-50 000 km. Koszty oscylują w granicy 150-250 zł.

Kierowca, który niechętnie płaci za naprawę usterek, powinien nauczyć się niektórych rzeczy sam. Niektóre elementy w pojeździe można wymienić bez pomocy mechanika. To pozwoli zaoszczędzić sporo gotówki. Dzięki takiej umiejętności można dodatkowo zarobić, w przypadku, gdy ktoś znajomy ma podobny problem, który trzeba rozwiązać.

Gdzie szukać?

Części zamiennych do samochodów najprościej szukać na popularnych serwisach aukcyjnych. Znajdzie się tam wiele opcji, wraz ze zdjęciami potrzebnego elementu oraz opisu, zależnie od osoby, która wystawia ogłoszenie. Przed zamówieniem zaleca się skontaktowanie ze sprzedawcą oraz dopytanie o szczegóły. Czasem na takich portalach znajdą się oszuści, których części zamienne do samochodów są już uszkodzone. Dobrym pomysłem będzie, zamiast korzystania z możliwości wysyłki, podjechanie we własnym zakresie i obejrzenie części na własne oczy. To znacznie mniej ryzykowny wybór, który niweluje procent nietrafionego zakupu.

Można także pokusić się o kupno fabrycznie nowych części. To bezpieczniejsza opcja, gdyż w przypadku samoistnego uszkodzenia części zamiennej można ubiegać się o reklamację lub otrzymanie kolejnej. Wadą tego pomysłu jest znacznie wyższa cena.

Przy wyborze samochodu oraz jego potencjalnych części zamiennych, warto kierować się przede wszystkim budżetem, by uniknąć niepotrzebnych zadłużeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here