Jak odkwasić organizm

Niewłaściwy tryb życia, jaki prowadzi wiele osób jest przyczyną przeróżnych chorób. Jedną z nich i to trudną do szybkiego rozpoznania jest zakwaszenie organizmu. Jakie są przyczyny, jak odkwasić organizm i dlaczego trudno to zidentyfikować?

Jak odkwasić organizm?

Jak odkwasić organizmDlaczego trudno? Z powodu objawów, które często są mylone z innymi chorobami. A tych objawów jest bardzo dużo, poczynając od ogólnego zmęczenia, które często jest mylone z anemią lub szybkim trybem życia, poprzez różnego rodzaju problemy ze stawami, z którymi zwracają się ludzie do reumatologa, kończąc na ogólnych kłopotach z układem pokarmowym. Przyczyn zakwaszenia może być wiele, najczęstszą z nich jest nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej i zbyt duże narażenie na stres.

Pod hasłem „nieprawidłowa dieta” kryje się spożywanie zbyt dużej ilości mięsa. Mięso bardzo długo rozkłada się w naszym organizmie, a w obecnych czasach ludzie spożywają za duże ilości tego produktu. Dawniej mięso jadało się mniej, więcej dwa razy w tygodniu. Oczywiście, dlatego że nie było tak łatwo dostępne jak teraz. Dziś w prawie każdym sklepie spożywczym, o każdej porze można kupić mięso. Doprowadziło to do tego, że jest ono jadane w niektórych domach niemalże codziennie. Takie odżywanie, wspomagane dużą ilością nabiałów i produktów pszennych, przy stosunkowo nie wielkim udziale owoców i warzyw to prosta droga do zakwaszenia.

Mała aktywność fizyczna

Mała aktywność fizyczna to prawdziwa zmora tych czasów. Nie można wrzucać wszystkich do tego worka, ale znaczna część społeczeństwa ma z tym problem. Zaznaczyć trzeba, że nie chodzi tu o bycie kulturystą, ale minimum wysiłku włożone w codzienny spacer może uchronić przed zakwaszeniem. Stres zawsze był zły i zawsze będzie. Nie da się uniknąć go w życiu całkowicie. Niestety, niektórzy bywają narażeni na duży stres każdego dnia. Wpływa to bardzo źle na funkcjonowanie wszystkich organów. Odbija się na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Oczywistym jest, że człowiek zestresowany jest również bardziej nerwowy, często te nerwy wyładowuje na najbliższych.

Odkwaszenie organizmu wymaga od człowieka zazwyczaj zmiany całego trybu życia, co nie jest łatwe, a dla niektórych nawet niewykonalne. Zdrowie wymaga niestety poświęceń. Może być tak, że wszyscy w otoczeniu chorego mają zły tryb życia i nic im nie jest. Wtedy ciężej uwierzyć w zakwaszenie, jednak trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny. Jeden będzie silny i wytrzyma ciężar współczesnego złego życia, inny słabszy będzie potrzebował pomocy, którą musi dostać od swojego właściciela.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here