korektor pod oczy

Ze względu na swoją specyfikę skóra pod oczami szybko i niezwykle intensywnie ujawnia wszelkie niedoskonałości urody. Na szczęście kosmetyka proponuje wiele sposobów na ich ukrycie. Sińce czy opuchnięte oczy po nieprzespanej nocy łatwo można ukryć, sięgając po korektor. Poradzi sobie on nawet z zasinieniem, na które nie pomagają kremy, masaże, żelowe płatki i chłodne okłady.

Problemy skóry pod oczami

Skóra pod oczami jest pięć razy cieńsza niż na reszcie twarzy. To, dlatego wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji. Jakiekolwiek błędy w niej sprawiają, że pojawiają się takie problemy, jak opuchnięcia, sińce, zaczerwienienie, przesuszona skóra, cienie, kurze łapki, drobne zmarszczki i inne oznaki starzenia się skóry. Jeśli też borykasz się z takimi defektami urody, sięgnij po korektor pod oczy, który zamówisz na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-korektory. Jego stosowanie w codziennym makijażu jest o wiele lepsze niż nakładanie pod oczy zwykłego podkładu czy fluidu. Ten jest zbyt ciężki, a przez to obciąża okolice oka i dodatkowo uwypukla niedoskonałości.

korektor

Kiedy warto stosować korektor pod oczy?

Skóra pod oczami obarczona jest wieloma problemami. Sposobów na ich wyeliminowanie jest wiele. Wskazuje się, że z sińcami czy cieniami można poradzić sobie odpowiednią dietą, właściwą pielęgnacją, zmianą stylu życia (ograniczeniem korzystania z komputera, telewizora), dużą dawką odpoczynku i zdrowego snu. Zdarza się jednak, że problemy skóry pod oczami wynikają z uwarunkowań genetycznych. Wtedy jedynym ratunkiem pozostaje makijaż. Ten wykonany z użyciem korektora to najlepsze rozwiązanie. Klu sukcesu jest jednak odpowiednie dobranie tego kosmetyku, a później jego właściwa aplikacja.

Jaki korektor pod oczy wybrać?

Wybór korektora pod oczy warto uzależnić od problemu, jaki chce się zlikwidować. Jeśli borykasz się z zasinieniem, to sam korektor nie jest wystarczający, konieczna jest również korekcja koloru. Z racji, że zasinienia zazwyczaj mają odcień fioletowy, niebieski lub zielony, to korektor je likwidujący ma odcień różowy lub łososiowy. W przypadku, gdy po aplikacji widzi się nienaturalny efekt, to kolorowy korektor pod oczy należy połączyć z tym rozświetlającym lub kryjącym w ciepłej/neutralnej tonacji.

korektory pod oczy

W ukrywaniu niedoskonałości skóry pod oczami pomoże też korektor rozświetlający. Trzeba jednak pamiętać, że ma on lżejszą formułę niż te kolorowe czy kryjące. Sprawdzą się one więc idealnie do wykończenia makijażu. Jego stosowania nie poleca się jednak paniom z cerą dojrzałą. Kosmetyk może bowiem zbierać się w załamaniach i zmarszczkach. Przy cerze dojrzałej lepiej jest sięgnąć po korektor pod oczy nawilżający. Jest on lekki i mocno odbija światło, a dodatkowo zapewnia ochronę przeciwstarzeniową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here