jak się pozbyć przebarwień
fot. pexels.com

Niektóre osoby cierpią na dolegliwości skórne, które związane są z liczną ilością przebarwień. To może stanowić dla nich nie lada kłopot, którego trudno jest się pozbyć. Jak sobie poradzić z taką formą urody? Sprawdź, jak się pozbyć przebarwień!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/likwidacja-przebarwien-peeling-chemiczny-mikrodermabrazja/

Przebarwienia skórne

Bardzo dużo osób ma na swojej skórze liczne przebarwienia, których trudno się pozbyć. Nie bez powodu również mówi się, że lepiej im zapobiegać, niż je leczyć, gdyż sam proces może być bardzo kosztowny i nieosiągalny dla niektórych osób.

Przebarwienia to tak właściwie miejscowo nagromadzony barwnik skórny, który pojawia się wtedy, gdy wytwarzające go komórki, zwane melocytami, nieprawidłowo funkcjonują. Do przyczyn powstawania przebarwień skórnych należą głównie szkodliwe działanie słońca, zażywanie leków hormonalnych oraz uwrażliwiających na światło i opalanie blizn po przebytym wcześniej trądziku. Większość przebarwień można usunąć.

Do rodzajów przebarwień skórnych zalicza się piegi, plamy wątrobowe, ciemne, małe plamki i ostudę, która polega na żółtobrunatnych przebarwieniach.

Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień można spróbować poprzez stosowanie różnych dedykowanych do tego celu kosmetyków, a także za pomocą specjalistycznej wiedzy oraz urządzeń kosmetyczki. Do zabiegów rozjaśniających w salonie kosmetycznym należą peelingi oraz maski wybielające i nawilżające.

Aby osiągnąć upragnione efekty należy takie zabiegi przeprowadzać systematycznie. Należy również mieć świadomość, iż przebarwienia, które są bardzo ciemne oraz rozległe, mogą nie zniknąć.

Możesz również kupić kosmetyki wybielające przebarwienia, które mają w swoim składzie kwas azelainowy, kwas witaminy A oraz kwasy owocowe. Pamiętaj, aby najpierw przeprowadzić test na wybranym miejscu na skórze, zanim podejmiesz się nakładania kosmetyku na swoje przebarwienia, gdyż może się okazać, że masz tendencję do alergii!

Dodatkowo unikaj również ekspozycji na słońce oraz nie odwiedzaj solarium gdy stosujesz kremy wybielające. Sama kuracja takimi kremami powinna trwać co najmniej sześć miesięcy.

Przeczytaj też: http://www.convict.pl/korekta-nosa-warto-czy-nie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here