murarz

Być może już od dzieciństwa układanie w grze ścian klocków wydawało nam się bardzo fascynującym zajęciem kropkę prawdziwym życiu budowanie domów czy murów jest to jednak zajęcie wymagające nie tylko siły fizycznej, ale również odpowiedniej wiedzy. Jest to zajęcie jedynie dla wykwalifikowanego murarza. Sprawdź, jakie musisz mieć predyspozycje zawodowe oraz wykształcenie, aby startować na takie stanowisko. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/murarz-i-wyksztalcenie-zawodowe-jak-zostac-murarzem/

Jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć murarz?

Przede wszystkim musi on być sprawny fizycznie, ponieważ jest to bardzo ciężka fizycznie praca. Wymaga ona od nas silnego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. W takiej pracy wymagany jest również sprawny układ ruchu i układ kostny. Niezbędna będzie nam kondycja fizyczna, silne serce, ale również odporności na silny stres. Niewskazane są problemy z żylakami, miażdżycą, nadwagą oraz w dużym stopniu lękiem wysokości. Aby podjąć się takiej pracy do nauki zawodu musisz przejść specjalne badanie zawodowe w medycynie pracy. W badaniu będzie podlegał Twój wzrok, słów, koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz zmysł równowagi. 

Wykształcenie zawodowe murarza

Dobra popularną formą nauki w zawodzie jest wybór odpowiedniej szkoły średniej. Szkoła branżowa pierwszego stopnia o profilu budowniczym lub murarskim będzie to bardzo dobry wybór. Tam nauka trwa 3 lata, podczas jej trwania łączymy ze sobą pracę zawodową w życiu szkolnym. Przez kilka dni w tygodniu będziesz spędzał czas na nauce w szkole, a tam będą czekały nas przedmioty ogólnokształcące oraz dotyczące stricte zawodu. Pozostała część tygodnia będzie spełniona na prawdziwej budowie. Tam pracodawca odcinek w którym podpiszemy umowę, będzie zobowiązany do odpowiedniego przeszkolenia nas oraz wypłacenia drobnego wynagrodzenia. Podczas 3 lat zapoznamy techniki stawiania muru, robienia zaprawy, a także obsługi służących do tego maszyn.

Inne formy kształcenia 

Innym sposobem wykształcenie zamiast szkoły branżowej jest zostanie absolwentem technikum o profilu budowlanym. Taka szkoła przygotowuje nas do przyszłego architekta, ale również jeżeli mamy ochotę, daje nam pogłębić wiedzę dotyczącą budowy murów. Oblicz tego, jeżeli mamy ukończone 15 lat, możemy zgłosić się do ochotniczego hufca pracy, której cyklicznie organizuje kursy przygotowawcze do praca jako zawodowy murarz.

Zobacz też: http://www.bookbox.pl/gdzie-szukac-zatrudnienia-jako-notariusz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here