suszarka
fot. pixabay.com

Wydaje się, że suszarka do włosów spełnia tylko prostą funkcję – suszenia włosów. O wyglądzie i kondycji włosów decyduje jednak suszarka do włosów. Producenci oferują coraz więcej opcji ochrony i odżywiania włosów podczas ich suszenia.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-suszarka-do-wlosow-jaka-wybrac/

Rodzaje suszarek do włosów

Na sklepowych półkach można znaleźć domowe suszarki do włosów oraz suszarki do włosów do salonów fryzjerskich. Rodzaj suszarki zależy od Twoich potrzeb. Jeśli z suszarki korzysta tylko kilka osób, suszarka do użytku domowego będzie niezawodnie służyć przez wiele lat.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić profesjonalną suszarkę do domu. Taki sprzęt ma wiele zalet, ale oczywiście ma wyższą cenę. Przede wszystkim silniki, w które są wyposażone, różnią się od zwykłych domowych suszarek do ubrań.

Silniki te muszą codziennie wytrzymywać wiele godzin lub nawet godzin pracy. Obudowa suszarki salonowej jest również mocniejsza. Wykonane są z wytrzymałych materiałów.

Jaką wybrać?

Szukając odpowiedzi na pytanie, która suszarka działa najlepiej, warto przeanalizować funkcje, których naprawdę potrzebujemy. Jonizacja, ta cecha znacząco wpływa na wygląd włosów, dlatego coraz więcej suszarek do włosów ma wbudowane jonizatory nadmuchowe.

Naładowane jony ujemne mają działanie antystatyczne, dzięki czemu mogą zapobiegać elektryzowaniu się włosów. Dodatkowo wygładzają łuski, dzięki czemu są gładkie i błyszczące.

Dzięki tej funkcji układanie włosów staje się łatwiejsze. Funkcja jonizacji nie musi być włączona. Dmuchawa jonizacyjna włącza ją automatycznie.

Dyfuzor, jest to rodzaj osłony umieszczanej na wylocie suszarki do włosów. Ma dość dużą średnicę i wiele technik stylizacji włosów. Po wyschnięciu wkładamy je między włosy.

Przede wszystkim dozownik jest niezastąpiony, potrafi podkręcać i pofalować włosy. Może być również stosowany do nadawania objętości włosom i podnoszenia ich od nasady.

Z tego powodu najlepiej sprawdzają się dyfuzory z długimi wypustkami. Jeśli chcemy uzyskać efekt mikroobjętości, lepiej sprawdzi się dyfuzor z krótką wkładką.

Przeczytaj też: http://www.convict.pl/jaka-karbownice-do-wlosow-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here