rzęsy
fot.: pexels.com

Zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs, są nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne. Właśnie dlatego, tak wiele kobiet decyduje się na założenie sztucznych rzęs. Z tego powodu, tak często rodzi się pytanie, która z metod będzie najlepsza. Oto kilka z najpopularniejszych technik.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/ktore-rzesy-sztuczne-wybrac/

Techniki przedłużania i zagęszczania rzęs

Wybrana metoda zakładania sztucznych rzęs, zależy w dużej mierze od stanu tych naturalnych. Dzięki temu, każda z pań może wybrać metodę, która da im spektakularne efekty, a przy tym pozwoli zachować naturalny wygląd. Jedną z najistotniejszych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że jeżeli rzęsy będą założone nieprofesjonalnie lub ich materiał nie będzie odpowiednio dobrany do oka, to efekty będą dość sztuczne.

Do najpopularniejszych metod przedłużania i zagęszczania rzęs, należy zaliczyć: metodę 2:1 polegającą na doczepieniu do jednej naturalnej rzęsy dwóch sztucznych; metodę 3:1 (inaczej także metodę 3D), w trakcie której stylistka nakłada aż trzy sztuczne rzęsy do jednej naturalnej; metodę 4:1, która polega na doczepieniu czterech sztucznych rzęs do jednej naturalnej (warto pamiętać, że efekt jest jednak bardzo obfity i nie będzie pasował do każdego rodzaju urody).

Czy można ściągnąć sztuczne rzęsy?

Zdarzają się takie sytuacje, w których sztuczne rzęsy mogą uprzykrzać normalne funkcjonowanie. Dzieje się tak np. w przypadku zmagań z alergią lub zwyczajnie nieodpowiednio założonych rzęs. Wtedy nie można zwlekać, tylko trzeba jak najszybciej ściągnąć rzęsy. Jeżeli nie ma możliwości wykonania tego zabiegu u osoby, która takie rzęsy założyła, można to zrobić samodzielnie w domu.

Taki zabieg można wykonać poprzez wykorzystanie np. oliwy z oliwek, płynu do demakijażu oczu lub za pomocą pary wodnej. Warto jednak pamiętać, że taki zabieg wykonuje się na własną odpowiedzialność. Bardzo łatwo można bowiem osłabić rzęsy lub sprawić, że naturalne wypadną wraz z kępkami sztucznych rzęs.

Przeczytaj też: http://www.convict.pl/jakie-skladniki-powinna-miec-odzywka-do-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here