sklep z półfabrykatami do wyrobu biżuterii

Samodzielnie wykonana biżuteria to niewątpliwie bardzo oryginalny oraz wyjątkowy dodatek do każdej stylizacji. Dzisiaj coraz więcej osób odwiedza sklep z półfabrykatami do wyrobu biżuterii i tworzy prawdziwe cuda. A zatem czego potrzebujesz, by zacząć swoją przygodę z autorską biżuterią? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Łańcuszki, rzemienie i sznurki

Każda biżuteria potrzebuje bazy. Niezależnie od tego co tworzysz – bransoletkę lub naszyjnik – potrzebujesz czegoś, co utrzyma wszystkie komponenty. Właśnie dlatego odwiedzając sklep z półfabrykatami do wyrobu biżuterii, rozejrzyj się w pierwszej kolejności za łańcuszkiem, rzemieniem lub sznurkami. Do elementów srebrnych i złotych będzie pasował wyłącznie metalowy łańcuszek. Podobnie zresztą w odniesieniu do kryształków i cyrkonii. Z koralami, ceramiką, muszlami i innymi elementami możemy już nieco zaszaleć i sięgnąć po rzemyk lub po prostu sznurek.

Elementy nawlekane

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tworzeniem biżuterii i pierwszy raz odwiedzasz sklep z półfabrykatami do wyrobu biżuterii, nie warto sięgać po bardzo skomplikowane elementy. Na początek najlepiej zacząć od ozdób nawlekanych. W ten sposób można skonstruować oryginalny naszyjnik albo bransoletkę. Wystarczy kupić elegancki wisiorek, kilka kamieni naturalnych albo zestaw korali, a efektowna ozdoba stworzy się sama. Oczywiście wszelkie dodatki muszą zostać wagowo dostosowane do bazy, czyli łańcuszka, rzemyka albo sznurka. Na pewno cienki i delikatny sznurek nie utrzyma ogromnych, ciężkich korali. Wtedy warto przewlec go podwójnie albo zastosować coś mocniejszego.

Zapięcia

Każdy naszyjnik i bransoletka wymaga też odpowiedniego zapięcia. Odwiedzając sklep z półfabrykatami do wyrobu biżuterii, nie można zatem o nim zapominać. Zapięcia występują w różnorodnych formach. Najpopularniejsze są karabinki, ale znajdziemy też federingi, zapięcia dwuczęściowe, zapięcia wklejane, a także zapięcia wielorzędowe. Wszystkie posiadają pewne wady i zalety. Warto zatem zdecydować się na opcję, do której jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni. Przy cięższej biżuterii lepiej stawiać na mocniejsze, bardziej stabilne zapięcia. Przy lżejszych wersjach nie ma to natomiast aż tak dużego znaczenia.

Oryginalne pudełko

Jeżeli tworzona biżuteria ma stanowić prezent dla żony, mamy lub koleżanki, warto też zadbać o odpowiednie opakowanie. Najczęściej sklep z półfabrykatami do wyrobu biżuterii zaoferuje nam kilka propozycji. Istnieją proste, plastikowe pudełka z niewielkim wyściełaniem. Można też znaleźć  nieco bardziej oryginalne modele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here