Czym należy się sugerować przy wyborze oprogramowania erp

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybranie odpowiedniego oprogramowania erp jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Przedsiębiorca powinien wiedzieć, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Co dokładnie powinien uwzględniać budżet przedsiębiorstwa na oprogramowanie ERP?

Właściciel firmy podczas porównywania cen poszczególnych systemów erp dostępnych na rynku powinien przede wszystkim uwzględnić całościowy koszt. Należy zatem wziąć pod uwagę nie tylko i wyłącznie licencję na określony rok, ale również wysokość kwoty za aktualizację po 12 miesięcy. Nie można oczywiście zapomnieć o cenie ewentualnych dodatków programistycznych.

Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji zapytać się jakie będą koszty późniejszej obsługi. Bardzo istotną kwestią bardzo często pomijaną przez przedsiębiorców jest zwrot z inwestycji w oprogramowanie ERP. Należy sprawdzić, jakie efekty firma będzie uzyskiwała dzięki omawianemu systemowi.

Dokładne sprawdzenie referencji innych przedsiębiorstw

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo dobre rozwiązanie musi charakteryzować się pozytywnymi ocenami bardzo dużej liczby użytkowników. Rekomendowane jest zatem stawianie na oprogramowanie, które będzie miało bardzo korzystne referencje dostawców.

Należy mieć świadomość, że w przypadku cenionych i znanych aplikacji przedsiębiorca nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem pozytywnych opinii na tematycznych forach internetowych. Bardzo często zadowoleni użytkownicy piszą komentarze pod branżowymi artykułami. Nie można oczywiście zapomnieć, że jeden system może być wdrożony w firmie na kilka sposobów.

Czym należy się sugerować przy wyborze firmy, która będzie wdrażała oprogramowanie erp?

Nie można oczywiście zapomnieć o odpowiednim wybraniu firmy, której zadaniem będzie wdrożenie systemu ERP. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że firmy przeważnie współpracują z partnerami wdrożeniowymi. Przedsiębiorca może zatem zaopatrzyć się w jeden system erp od różnych firm.

Rekomendowane jest stawianie na firmy, które mogą poszczycić się stosunkowo dużym doświadczeniem. Renomowana firma powinna doradzić klientowi w jaki sposób najlepiej będzie przemodelować poszczególne procesy biznesowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here