Polski serwis CDA stał się w ostatnich latach swoistym fenomenem internetu. Regularnie musi mierzyć się z oskarżeniami o propagowanie piractwa i, o ile większość podobnych serwisów już dawno padła w związku z tego typu nagonką, tak CDA dumnie trwa i umacnia swoją pozycję, ba, coraz częściej bywa nazywany polskim Netflixem. Czy taki stan rzeczy może w ogóle dziwić? Na czym polega fenomen CDA? Chyba warto się temu przyjrzeć i poznać odpowiedzi na te pytania.

Czym jest CDA?

Jak pobrać film z cdaLwią część sukcesu CDA zawdzięcza swoim użytkownikom – nie ma w tej tezie absolutnie żadnych przekłamań. To użytkownicy wrzucają na stronę filmy, które można sobie bez żadnych ograniczeń i zupełnie za darmo obejrzeć. Serwery są przy tym silne i nie ma mowy o sytuacjach jak na konkurencyjnych serwisach, które wieczorami są po prostu nieaktywne, bo nie wytrzymują swoistego oblężenia ze strony widzów chętnych do spędzenia wieczoru przy ciekawym filmie. Co ciekawe, CDA umożliwia nawet narzędzie do pobrania filmu ze swojej strony, a takiej możliwości nie zapewnia całe mnóstwo tuzów internetu z YouTube na czele.

Jak pobrać film z CDA?

Jak pobrać film z CDA? Wiele osób mogłoby już na samą myśl o takim zagadnieniu przerazić się, że sytuacja jest zapewne równie skomplikowana, co w przypadku YouTube, w ramach którego trzeba operować w wielu podejrzanych stronach napisanych w dziwnym języku. W przypadku polskiego CDA absolutnie nie ma o tym mowy – nie musimy pobierać żadnych wtyczek do przeglądarki, nie musimy martwić się o konieczność tłumaczenia języka, w jakim napisana została usługa. Wystarczy wejść na stronę CDAx, która umożliwia pobranie niemalże każdego filmu, który został udostępniony na bazowej stronie. Jak w praktyce wygląda cały proces pobierania? Nie będzie zbytnim wyolbrzymieniem, mówiąc że po prostu banalnie – wystarczy wkleić link do filmu w odpowiednim polu i po kilku minutach pojawi się możliwość bezpiecznego pobrania filmu na dysk.

Miano „polskiego Netfliksa” CDA zaczyna zyskiwać jednak nie ze względu na darmowe filmy lub możliwość ich pobierania, lecz ze względu na konsekwentnie rozbudowywaną bazę kultowych filmów dostępnych zupełnie legalnie w ramach usługi CDA Premium. W ramach darmowej usługi nie obejrzymy bowiem raczej żadnych nowości, które są skrupulatnie usuwane z kont użytkowników – po wykupieniu usługi jednak jak najbardziej uzyskamy do nich dostęp. To sprawiedliwy układ i należy trzymać kciuki za to, by CDA uwolniło się ostatecznie z oskarżeń o piractwo i stało się godnym konkurentem dla lokalnych oddziałów Netfliksa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here