lakier samochodu

Obecnie coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się skorzystać z usługi auto detailingu, aby samochód wyglądał jak najlepiej i był komfortowy w użytkowaniu.

Możemy zdecydować się na detailing zewnętrzny lub detailing wnętrza, z których każdy zawiera wiele etapów i procesów, które można wybrać w zależności od potrzeb, jak również stanu pojazdu. Pełny detailing wnętrza, w którym samochód jest dokładnie czyszczony, a powierzchnie są zabezpieczone lub kondycjonowane, powinien być wykonywany przynajmniej co 6 miesięcy. Jeśli samochód jeździ codziennie i jest intensywnie użytkowany i narażony na uszkodzenia i zabrudzenia, może być konieczne wykonanie detailingu wnętrza co 3 miesiące, aby samochód wyglądał jak nowy.

Profesjonalny detailing wnętrza i powierzchni zewnętrznych

Pierwszym krokiem do czyszczenia wnętrza samochodu jest odkurzenie siedzeń, podsufitki, tylnej przestrzeni bagażowej, bagażnika i półki. Aby jak najlepiej wykorzystać ten proces, maty podłogowe, dywaniki oraz poszczególne elementy wnętrza samochodu należy czyścić i odkurzać oddzielnie. Jeśli chodzi o trudne obszary, do których nie można dotrzeć za pomocą odkurzacza i narzędzi, można użyć sprężarki powietrza.Szczotkowanie i czyszczenie parowe służy do czyszczenia dywanów i mat. Maty są dokładnie czyszczone w celu usunięcia wszelkich plam i skaz, które mogły nagromadzić się z czasem. Aby uzyskać większą skuteczność, należy użyć odkurzacza parowego lub piorącego. Jednak dywany należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, aby uniknąć pleśni. W podobny sposób czyści się na mokro materiałową tapicerkę samochodową, do skóry należy używać tylko dedykowanych szamponów i odżywek.W przeciwieństwie do myjni samochodowej, wszystkie procesy detailingu wykonuje się ręcznie. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie ręczne felg, ościeżnic drzwi, szyb i wszystkich elementów zewnętrznych, które wymagają czyszczenia, jak również ich osuszenie. Glinka w kostce służy do usuwania wszelkich zanieczyszczeń, śladów natryskiwania i innych pozostałości, których nie można usunąć zwykłymi detergentami. Na stronie https://ultimatecars.pl można znaleźć więcej wskazówek na temat auto detailingu. Po dłuższym użytkowaniu samochodu normalne jest, że lakier traci połysk, dlatego w procesie polerowania przywracany jest oryginalny wygląd i blask lakieru. Aby nadać samochodowi błyszczący połysk, nakłada się środek uszczelniający, a w niektórych przypadkach można użyć wosku lub powłoki ceramicznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here