Olejowanie włosów - czy warto?

Olejowanie włosów stało się popularne w ostatnich latach. Wiele dziewczyn chwali sobie tą metodę, ponieważ daje świetne efekty, jest tania i naturalna. Polega na nałożeniu oleju, który został wcześniej dobrany do rodzaju włosów, na suche lub zwilżone włosy. Taki olej pozostawia się na włosach przez określony czas, a następnie zmywa dokładnie. Olejowanie włosów sprawia, że stają się one piękniejsze, bardziej lśniące i wygładzone.

Olejowanie włosów, a ich porowatość

Pod nazwą porowatość włosów, tak naprawdę kryje się ich stan i kondycja. Określenie to odnosi się przede wszystkim do budowy włosa, a dokładniej do jego łusek. Porowatość informuje nas o tym, jak są ułożone łuski włosowe.

Odkrycie porowatości własnych włosów, to klucz do sukcesu. Wtedy wiemy jaką pielęgnację wdrożyć, żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Wyróżniamy trzy rodzaje porowatości włosów, są to:

  • włosy niskoporowate – mają łuski włosa, które dość ściśle przylegają do siebie. W niektórych przypadkach, mogą być tylko nieznacznie odchylone. Poznamy je po tym, że są lśniące, gładkie i błyszczące. Wodę pochłaniają bardzo wolno, dlatego też wolno schną. Włosy niskoporowate się nie elektryzują, zwykle są proste lub delikatnie pofalowane. Łatwo je rozczesać, jeżeli chodzi o układanie, to nie są za bardzo podatne na układanie. Oleje polecane w przypadku tego typu włosów to: olej palmowy, kokosowy, babassu, rycynowy lub masło shea i kakaowe.

Przeczytaj też: http://www.convict.pl/maslo-do-ciala-czy-warto-stosowac/

  • włosy wysokoporowate – mają łuski odchylone w dość znacznym stopniu. Poznamy je po tym, że są szorstkie, kruche, suche i matowe. Do tego szybko pochłaniają wodę i szybko schną. Są podatne na różne stylizacje, elektryzują się, puszą i mają dużą objętość. Jest to najbardziej zniszczony rodzaj włosów. Oleje polecane w tym przypadku to: olej słonecznikowy, z pestek winogron, z wiesiołka, z krokosza barwierskiego, z pestek dyni, z orzechów włoskich, sojowy, z czarnuszki oraz z kiełków pszenicy.
  • włosy średnioporowate – mają łuski lekko odchylone od łodygi włosa. Są średnio podatne na różnego rodzaju stylizacje. Łączą w sobie cechy włosów niskoporowatych, jak i wysokoporowatych. Zwykle ich porowatość jest podwyższona przez regularnie wykonywane zabiegi chemiczne lub stylizację na ciepło. Oleje polecane, do tego rodzaju włosów to: olej z pestek śliwki, awokado, ryżowy lub z pestek moreli.

Źródło: https://www.blondhairaffair.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here