błonnik witalny

Błonnik witalny to świetny sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn, pozbycie się złogów jelitowych oraz przede wszystkim sprawdzona metoda na odchudzanie. Dietę oczyszczającą z zastosowaniem błonnika warto zastosować w szczególności po zimie, kiedy to nasz organizm jest przemęczony i brakuje mu kondycji.

Błonnik witalny – co to jest?

To surowiec uzyskiwany z nasion trzech roślin – babki jajowatej, babki pełsznik oraz lnu. Zawierają one śluzy roślinne, które wykazują dużą łatwość wchłaniania do naszego przewodu pokarmowego. W sklepach można spotkać mieszanki błonników z kilku roślin bądź preparaty nastawione na jeden gatunek. Błonnik witalny ma właściwości przeczyszczające, ale nie powoduje boleści i wzdęć.

Skład Fibre Select

Błonnik jabłkowy – Pozyskiwany z wytłoków skórek tych owoców. Dzięki dużej absorpcji wody zapewnia skuteczne wypełnienie żołądka i uczucie sytości na dłużej. Stymuluje też pracę jelit i reguluje poziom cholesterolu.
1. Błonnik lniany – Jego mikronizowana forma skutecznie oczyszcza jelita i pobudza je do procesu wydalania.
Łupina nasienna babki jajowatej – Ten składnik znacznie poprawia perystaltykę jelit i łagodzi stany zapalne w układzie pokarmowym. Ma też pośredni wpływ na poziom cholesterolu i glukozy oraz prawidłową pracę układu krwionośnego.
2. Inulina i oligofruktoza z korzenia cykorii – To prebiotyki, które dbają o prawidłową perystaltykę jelit, przyspieszają procesy trawienne i skutecznie usuwają toksyny. Zapewniają także prawidłową florę bakteryjną w jelitach poprzez namnażanie bifidobakterii.
3. Guma guar – Substancja zagęszczająca, która dodatkowo wypełnia żołądek dając uczucie sytości. Badania wykazały także, że guma guar pomaga zachować prawidłowe pH w przewodzie pokarmowym.

błonnik w sumplemencie diety Fibre Select

Efekty stosowania błonnika witalnego

Efekty stosowania błonnika witalnego mogą być naprawdę zaskakujące. Przede wszystkim produkt ten ma za zadanie oczyścić organizm z tzw. toksyn czyli szkodliwych produktów przemiany materii. Nie jesteśmy w stanie zapobiec dostawaniu się toksyn do organizmu. Możemy oczywiście minimalizować ryzyko ich przedostania się, lecz prędzej czy później, trafią one do naszego wnętrza wraz z pożywieniem oraz wdychanym powietrzem. Nie przejmuj się tym, gdyż nasze ciała są ‘skonstruowane’ w taki sposób, by samodzielnie walczyć i likwidować zalegające toksyny. Niestety, czasem ich ilość jest zbyt duża i organizm nie radzi sobie z ich wydalaniem. Wtedy warto wspomóc ten proces i sięgnąć po błonnik witalny.

Kiedy zastosować błonnik witalny?

Błonnik witalny przeznaczony jest dla osób, które są przemęczone, mają problemy z koncentracją oraz towarzyszy im kiepskie samopoczucie. Inne objawy wskazujące, że potrzebna Ci regeneracja, to osłabiony stan włosów, skóry i paznokci, gdyż to one jako pierwsze dają sygnał, że coś jest nie tak! Nałogi takie jak palenie papierosów oraz spożywanie nadmiernej ilości alkoholu to również wskazanie do przeprowadzenia detoksu z wykorzystaniem błonnika. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy zmiana sposobu odżywiania oraz aktywność fizyczna, by przywrócić organizmowi witalność. Jeżeli przez wiele lat odżywiasz się niezdrowo i dostarczasz do wnętrza sporą ilość chemii, nie łudź się, że zmiana diety na zdrowszą zmieni wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nagromadzone przez lata toksyny objawiają się zgagą, zaparciami, problemami jelitowymi, bólami stawów, przewlekłym zmęczeniem oraz obniżonym samopoczuciem. Jeżeli te objawy dotyczą również i Ciebie, zmień swoje podejście do żywienia, sportu oraz zapewnij sobie odtruwanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii stosując produkt Fibre Select.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here