Czy warto i jak zachęcić dziecko do gry w piłkę nożną

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszą dyscypliną sportu na świecie. Grają w nią miliony osób zarówno na poziomie w pełni profesjonalnym, jak i zupełnie amatorskim – rekreacyjnym. Popularność gry wiąże się przede wszystkim z jej przejrzystymi zasadami, zespołowością oraz powszechną dostępnością. By grać w piłkę nożną, wystarczy grupa kilku osób, kawałek otwartej przestrzeni i coś, co jest bramką lub ją imituje.  Oczywiście do gry potrzebna jest jeszcze piłka, ale ta nawet w profesjonalnym wydaniu jest sprzętem przystępnym cenowo – oryginalna piłka Champions League UEFA kosztuje niewiele więcej niż sto złotych.

Czy warto grać w piłkę nożną?

Wszystkie gry zespołowe, w tym piłka nożna, w korzystny sposób wpływają zarówno na rozwój fizyczny, jak i osobowy (psychiczny) człowieka. Gra w piłkę jest znakomitym treningiem wytrzymałości, szybkości, siły, zwinności i ruchowej koordynacji. Przy okazji jest również sposobem nauki zachowania w grupie, współdziałania, oswajania się z porażkami i sukcesami. Jeśli Twoje dziecko ma kłopoty w kontaktach z rówieśnikami, ale jest sprawne fizycznie, zapisanie go na zajęcia piłki nożnej może pomóc mu w przełamaniu lodów i nawiązaniu wielu znajomości, które mogą przetrwać długie lata. Okazją do zachęcenia dziecka do gry w piłkę nożną może być sprezentowanie mu oryginalnej piłki Champions League, zatwierdzonej przez UEFA do rozgrywek oficjalnych, nadają się również do gier amatorskich. Piłka Champions League sprawdzi się podczas gry na każdym rodzaju boiska piłkarskiego, dzięki czemu bez obaw możesz sprezentować ją dziecku, które będzie grało przede wszystkim na podwórkowym, zwykle nierównym boisku.

Jak zachęcić dziecko do gry w piłkę nożną?

Jeśli dziecko interesuje się piłką nożną i na bieżąco śledzi różnego rodzaju rozgrywki piłkarskie, sprezentowanie mu oryginalnej piłki Champions League, może być impulsem, który zachęci je do spróbowania własnych sił w grze z kolegami. Gdy wiesz, że Twoje dziecko chętnie gra w piłkę nożną, możesz zapisać je na typowe zajęcia piłkarskie dla dzieci. Podczas tego typu zajęć dziecko będzie miało okazję do zdobycia zupełnie nowych umiejętności. Regularne treningi to także dobra okazja do pracy nad kondycją dziecka i sprawdzony sposób na odciągnięcie go on mniej produktywnych zajęć, takich jak gra na konsoli czy smartfonie. Ostatecznie zakupiona na urodziny dziecka piłka Champions League może być również okazją do nawiązania bliższej relacji z dzieckiem i wspólnej gry na osiedlowym boisku. Aktywne spędzanie czasu rodzica z dzieckiem to dobry sposób na wzajemne zbliżenie i znalezienie wspólnego tematu do rozmowy.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here