Jak dbać o pościel bawełnianą

Po ciężkim dniu długiej pracy każdy marzy o błogim odpoczynku i głębokim śnie w swoim łóżku. A nic tak nie odpręża ciała, jak przyjemna i otulająca je pościel bawełniana. Trzeba jednak o nią dbać, by spełniała swoje podstawowe funkcje. A jak to robić, by móc cieszyć się nią jak najdłużej?

Analiza materiału

Bawełna używana do produkcji pościeli może mieć kilka swoich odmian. Wśród tych najpopularniejszych wyróżniamy bawełnę satynową, korę bawełnianą oraz bawełnę egipską. Każdy materiał to inne właściwości i… inne wymagania. Przykład? Bawełna satynowa nie wymaga prasowania, podczas gdy inne jej odmiany zwykle go potrzebują.

Zalecenia dotyczące zasad dbania o konkretny materiał można znaleźć na metce tekstylnej dołączonej do kompletu pościeli. Trzeba więc ją sprawdzić i zapoznać się przede wszystkim z instrukcją prania pościeli.

Właściwy sposób prania

Pościele bawełniane należy prać oddzielnie. Nie powinno się umieszczać ich w pralce wraz z innymi elementami, czyli np. ubraniami. Trzeba je przy tym prać w stosunkowo niskiej temperaturze, wynoszącej ok. 40 stopni C. Dzięki temu materiał nie ulegnie deformacji i nie dojdzie do utraty jego pierwotnego koloru. Przed umieszczeniem pościeli w pralce warto też pamiętać o zapięciu jej guzików i zamków, które mogłyby uszkodzić tkaninę w trakcie prania.

Po czyszczeniu pościel bawełnianą trzeba też prawidłowo wysuszyć. Zaleca się ją od razu rozłożyć i rozwiesić na suszarce, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. W cieplejsze dni spokojnie można też wywiesić ją na zewnątrz, aby ją solidnie przewietrzyć i pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów.

Ceny pościeli bawełnianych

Na polskim rynku działa mnóstwo producentów oferujących świetne pościele bawełniane. Występują w szerokim przedziale cenowym, tak więc komplet składający się z poszewek na poduszki i kołdrę można kupić już za pięćdziesiąt złotych. Takiej cenie możliwe jest uzyskanie pościeli z m.in. kory bawełnianej, która ma całkiem dobre właściwości.

Jeszcze lepszym wyborem byłaby pościel bawełniana z bawełny egipskiej, jednakże ta jest już droższa, bo jej ceny zaczynają się dopiero od dwustu złotych. Mimo wszystko taki produkt to inwestycja w zdrowy sen i przyjemniejsze życie.

Pościel bawełnianą znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here