Luksusowe dodatki do auta

Mogłoby się wydawać, że dywaniki samochodowe gumowe to niezbyt istotny element auta. Niemniej jednak jest to produkt, który powinien znaleźć się w każdym samochodzie i być używany nie tylko zimą, kiedy występują intensywne opady śniegu czy deszczu.

Jakość dywaników kosztuje

Dobre dywaniki samochodowe mogą sporo kosztować, dlatego producenci nowych aut oszczędzają w ten sposób, nie dołączając ich do standardowego wyposażenia. Można je zazwyczaj dokupić, wybierając z kilku dostępnych modeli producenta.

To, co jest najistotniejsze to przede wszystkim dobór odpowiedniego rodzaju dywaników do własnego modelu auta.Dywaniki samochodowe gumowe sprzedawane masowo w marketach są uniwersalne. Wiąże się to przede wszystkim z mniejszym dopasowaniem dywaników do powierzchni oraz płyty podłogowej, oraz gorszą jakością.

Co wpływa na jakość dywaników? Przede wszystkim odpowiednio dobrana mieszanka gumowa. Surowiec w przypadku tego typu produktów jest kluczowy. Oczywiście tańsze zamienniki spełniają wszystkie niezbędne normy i są funkcjonalne, ale ich jakość i wykonanie może pozostawiać wiele do życzenia.

Dobre, czyli jakie?

Dywaniki samochodowe gumowe dobrej jakości zapewniają przede wszystkim komfort użytkowania przez kilka sezonów. Wykorzystany do produkcji materiał jest odporny na ścieranie, a dodatkowo dywanik kierowcy może być podwójnie wzmocniony. Nawierzchnia takich dywaników jest specjalnie opracowana i nierówna. Dzięki temu zabezpiecza przez ślizganiem się butów.

Dywaniki samochodowe gumowe powinny być odporne nie tylko na brud i wodę, ale również na słońce. Dobrej jakości dywaniki nie ulegną odbarwieniu czy blaknięciu.Dywaniki nie wymagają szczególnej pielęgnacji czy konserwacji. Wystarczy wyczyścić je odkurzaczem lub ściereczką z wodą i płynem.

Model ma znaczenie

Na rynku można spotkać wiele modeli dywaników. Te droższe są dostępne w różnych kolorach, mają również zaczepy do mocowania czy różną wysokość rantu. Standardowo rant w dywanikach ma około 1 cm wysokości.

Te z wyższym, trzy centymetrowym rantem są szczególnie polecane do samochodów rodzinnych, ponieważ o wiele bardziej zabezpieczają tapicerkę oraz płytę podłogową. To jest bardzo istotne dla rodzin z małymi dziećmi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here