Jak kupować na Aliexpress

Zakupy w internecie stały się dziś niezwykle popularne. Przedstawiciele starszego pokolenia oczywiście preferują standardowe zakupy w sklepach stacjonarnych, natomiast młodsi stawiają na wygodne klikanie w sieci.
Powodów takich wyborów jest wiele, ale głównym jest oczywiście brak czasu. Ludzie, którzy wciąż są aktywni zawodowo, mają niestety bardzo mało czasu na buszowanie między półkami sklepowymi. Wolą zalogować się na ulubione strony internetowe i tam, za pomocą kilku ruchów myszką wybrać i kupić ulubione artykuły.

Jak kupować na Aliexpress?

O tym, jak kupować na aliexpress możemy przeczytać w internecie, także sama witryna internetowa jest bardzo intuicyjna. Co możemy tam kupić? Aliexpress to kopalnia najróżniejszych pomysłów do domu, do ogrodu, ubrań, kosmetyków i najróżniejszych artykułów produkowanych w Azji. Dlaczego właśnie stamtąd? Otóż rzeczy produkowane w Chinach są zwyczajnie dużo tańsze. Wyprodukowanie koszulki w Polsce, w etycznych warunkach i z materiałów ekologicznych kosztować będzie ponad osiemdziesiąt złotych. Koszulka z bawełny wyprodukowana w Bangladeszu to koszt dwóch lub trzech dolarów. Dlatego tak wiele znanych firm z branży odzieżowej zamawia szycie ubrań właśnie w Azji.

Jak kupować na AliexpressJeśli chodzi o kupowanie na Aliexpress, to jest to dziecinnie proste. Szukamy najpierw artykułów, które nas interesują, wybieramy je spośród tysięcy, jeśli nie milionów. Następnie musimy sprawdzić, czy dostawa do naszego kraju jest za darmo, i czy w ogóle będzie możliwa. Nie wszystkie artykuły mogą być przesyłane do Polski.

W kolejnym kroku zamawiamy nasz upatrzony artykuł wskazując miejsce doręczenia, oraz regulując opłaty związane z dostawą. Musimy także być świadomi tego, że zamawiając dużą liczbę artykułów możemy zapłacić cło na granicy, dlatego zawsze lepiej jest zamawiać mniejsze ilości i powtarzać to kilkukrotnie.

Na zamówienie z Aliexpress musimy czekać od kilku dni do kilku tygodni. Zdarza się również, że zamówienie z jakiś powodów nigdy do nas nie dotrze. Czasem osoby zamawiające tracą już nadzieję, że kiedykolwiek otrzymają swoje zamówienie, na szczęście w większości przypadków dokonywane są zwroty pieniędzy.

Czy warto zamawiać na Aliexpress? Oczywiście, że tak, głównie ze względu na znacznie niższe koszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here