Jak przyspieszyć poród

Każda ciąża trwa około 40 tygodni. Przez ten czas płód powinien spokojnie rozwijać się, a ciało jego matki przygotowywać do wysiłku związanego z porodem. Zdarza się jednak, że wyznaczony termin przyjścia dziecka na świat przeciąga się. Przenoszona ciąża powoduje wówczas zniecierpliwienie i zmęczenie, dlatego wiele kobiet chce dowiedzieć się, jak przyspieszyć poród. Trzeba oczywiście pamiętać, że wymieniane metody powinny być stosowane tylko wtedy, gdy rzeczywiście mamy do czynienia z ciążą przenoszoną. Chęć wywołania tego momentu zbyt wcześnie, bez żadnego powodu, to skrajna nieodpowiedzialność.

Jak przyspieszyć poród?

Jak przyspieszyć poródPierwszy, najpowszechniejszy sposób na to, jak przyspieszyć poród, to po prostu seks. Współżycie i jego skuteczność w tym zakresie potwierdza wiele kobiet. Metoda ta jest dobrym rozwiązaniem, o ile nie jest to z ciąża zagrożona. W takich wypadkach trzeba unikać tego pomysłu, a najlepiej w ogóle nie myśleć o tym, jak przyspieszyć poród, by nie zagrozić życiu dziecka. Zakładając jednak, że wszystko przebiega prawidłowo, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować ten sposób. Poród może wówczas nadejść dość szybko, a odpowiedzialna za to jest sperma, zawierająca hormony, które wpływają na rozszerzanie się szyjki macicy. Również stymulowanie sutków może wpłynąć na szybszy poród. Kobiecy organizm wytwarza w takich momentach oksytocynę, a ta powoduje skurcze w obrębie macicy.

Wysiłek fizyczny

Szukając odpowiedzi na to, jak przyspieszyć poród, często natrafić można na porady związane ze zwiększeniem wysiłku fizycznego. Sporo kobiet tuż przed porodem zaczyna więcej się ruszać, chcąc, by dziecko szybciej zdecydowało się przyjść na świat. Nie chodzi tu oczywiście o bardzo intensywny ruch, ale zwykłe chodzenie czy spacery są jak najbardziej wskazane. Płód układa się wówczas w odpowiedniej do porodu pozycji, również drogi rodne kobiety przygotowują się do tego wydarzenia. Warto pamiętać, że nawet w czasie trwania porodu, w jego początkowych fazach, lekarze również zalecają kobiecie spacerowanie.

Metody naturalne

Metody naturalne także mogą posłużyć do tego, jak przyspieszyć poród. Chodzi tu o zastosowanie liści malin w formie herbaty, a także akupunkturę, którą jednak musi wykonać osoba wykwalifikowana w tym temacie. Każda kobieta może za to samodzielnie w domu stosować rozmaite techniki wiązane z relaksacją. Niektórym pomaga ciepła kąpiel, innym ulubiona muzyka. Warto wspomóc organizm odpowiednimi sposobami oddychania, które dodatkowo mogą być wykorzystane później, podczas rodzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here