Buty, które w sklepie uznajesz za super wygodne, tuż po powrocie do domu zupełnie siebie nie przypominają. Zakładasz je po raz kolejny na nogi, aby tylko jeszcze lepiej przyjrzeć się ich prezencji, przy czym okazuje się, że są one po prostu za małe. Uwierają i cisną, nie jesteś w stanie w nich chodzić, a podobają ci się tak bardzo, że nie zamierzasz wcale zwracać ich do sklepu. Jak rozciągnąć buty? Na szczęście da się to zrobić!

Jak rozciągnąć buty?

Jak rozciągnąć butyNiska temperatura jest w stanie delikatnie rozciągnąć naturalne materiały. Jeżeli kupiłaś buty skórzane, możesz spróbować włożyć je do zamrażarki na kilka czy kilkanaście godzin. Metoda ta nie doprowadzi do zmiany kształtu bądź pogorszenia jakości samego obuwia, o ile zostanie właściwie zastosowana. Przygotuj sobie dwa woreczki i wypełnij je wodą, a następnie umieść je na samym przodzie butów i włóż je do zamrażarki. Zrób to najlepiej wieczorem, aby wyciągnąć rozciągnięte delikatnie obuwie z samego rana. Woda podczas nocy zacznie się mrozić i powoli będzie zwiększać swoją objętość, naciskając stopniowo na brzegi obuwia. Ten trik znany jest niemalże wszystkim kobietom, które niejednokrotnie zakupiły już w swoim życiu za małe buty. Metoda naprawdę działa i sama możesz się o ty przekonać.

Jak nie dopuścić do otarć?

A jak rozciągnąć buty, które są po prostu niewygodne, bo wpijają się w skórę i doprowadzają do tworzenia się na niej otarć, blizn i poważniejszych krwawiących ran? Być może wina tkwi nie tyle w złym rozmiarze, co w niedopasowanym do twoich stóp kształcie. Jeżeli mimo wszystko bardzo ci się on podoba, możesz poprawić swój komfort z pomocą zwykłych plastrów. Na pewno masz je w swoim domu, dlatego nigdzie nie musisz się po nie udawać. Przyklej je w tych miejscach, w których buty napierają ze zbyt dużą siłą na twoje stopy. Możesz też zainwestować w specjalne żelowe wkładki, które przyczepia się m.in. w miejscu styku buta z piętą. Jeśli natomiast masz problemy z noszeniem butów wyłącznie na wyższych obcasach, możesz stosować wkładki żelowe obejmujące całą długość obuwia. Dzięki nim twoje stopy zyskają miękkie podłoże i na pewno nie będą obolałe nawet po całej nocy spędzonej na parkiecie.

Pamiętaj jednak, aby przed zakupem nowych butów zawsze starać się je jak najlepiej sprawdzić. Zanim udasz się z nimi bezpośrednio do kasy, spróbuj przejść się w nich po całym sklepie, chwilę poskakać czy wykonać kilka energicznych ruchów. Jeśli w którymkolwiek momencie poczujesz ucisk, oznacza to, że powinnaś zdecydować się na inny model obuwia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here