jak się odkochać

Miłość i zauroczenie to wartości, z którymi niemal każdy z nas spotyka się w swoim życiu. Pierwsze związki przeżywamy już w okresie nastoletnim lub jako młodzi dorośli. Czasami bywa tak, że potrafimy zakochać się w jakiejś osobie od pierwszego wejrzenia. Niezależnie od wieku każdy zasługuje na uczucie, które wprawi go w dobry nastrój. Osoby w związku powinny darzyć się zaufaniem, a przy tym wspierać w każdej możliwej sytuacji. Dzięki bliskiej osobie poczujemy się bezpiecznie, a także będziemy wspólnie spędzać najpiękniejsze chwile. Czasami w życiu bywa tak, że zakochujemy się w nieodpowiedniej osobie. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad swoją decyzją, a także panować nad emocjami. Jeżeli druga osoba wyrządza nam krzywdę, to musimy dbać o swoje dobro i nie brnąć w relacje, które w późniejszym czasie mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że nie warto ufać komuś, kto nas oszukuje lub sprawia, że jesteśmy nieszczęśliwi. Jak się odkochać?

Jak się odkochać?

jak się odkochaćPrzede wszystkim trzeba skupić się na własnych potrzebach. W takiej sytuacji warto wybrać się ze znajomymi do kina, na kawę, czy też na spacer tak, aby nie myśleć ciągle o osobie, w której się zakochaliśmy. Jest to bardzo ważne szczególnie w takim wypadku, gdy obiekt naszych westchnień nie odwzajemnia uczuć. Należy wtedy nie załamywać się, ale zadbać o siebie, a z czasem na pewno spotkamy osobę, do której idealnie będziemy pasować. Odkochać możemy się na różne sposoby. Najlepiej jest spędzać jak najwięcej czasu z przyjaciółmi lub też poznawać nowe osoby, które mogą okazać się świetnymi rozmówcami. Jeżeli osoba, w której się zakochaliśmy skrzywdziła nas w jakiś sposób, to należy przede wszystkim pozbyć się wszelkich możliwości kontaktów.

Warto usunąć jej numer z telefonu, skasować i zablokować na portalach społecznościowych, a także nie przeglądać wspólnych zdjęć. Jeżeli będziemy trzymać się z dala od tej osoby, to z czasem zapomnimy o nieprzyjemnych sytuacjach i zaczniemy żyć z myślą o sobie. Bardzo ważne jest wsparcie bliskich nam osób, ponieważ to często dzięki nim poprawiamy sobie nastrój i zajmujemy swoje myśli czymś innym. Odkochanie się w kimś, na kim nam zależało może nie być łatwe, jednak trzeba pamiętać, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Czas jest najlepszym lekarstwem nawet wtedy, gdy z początku nie wierzymy w to, że zapomnimy o ukochanej osobie. Często musi minąć kilka miesięcy, zanim poznamy kogoś zupełnie nowego.

Jak zapomnieć?

Po nieudanym związku czy też po rozstaniu z przeróżnych powodów musimy skupić się na sobie i nie myśleć „co by było gdyby”. Nie warto wracać do wspomnień i cały czas rozmyślać nad tym, że mogłoby się wszystko inaczej potoczyć. Jeżeli ktoś nas skrzywdził to musimy wiedzieć, że nie jest wart naszych uczuć i powinniśmy znaleźć z czasem lepszego partnera. Związek musi opierać się na szczerych uczuciach i wspólnych planach, dzięki którym każdy będzie zadowolony. Często możemy spotkać się z toksycznymi relacjami, z których nieraz ciężko jest uciec. Jeżeli kochamy osobę, pomimo tego, że ta nas krzywdzi, to mimo wszystko powinniśmy podjąć decyzję o rozstaniu się. Takie działania nigdy nie są łatwe, jednak nie możemy sprawić, że ktoś będzie decydował o naszym życiu. Bez względu na wszystko musimy zwracać uwagę na nasze potrzeby, a przede wszystkim dbać o własne dobro.

Znajdź nowe cele w życiu

jak się odkochaćJeżeli chcemy skutecznie się odkochać to musimy unikać idealizowania osoby, która była dla nas ważna. Jeżeli się rozstaliśmy, to jednak coś było nie tak, dlatego nie warto w nieskończone brnąć w rozpatrywanie najlepszych stron byłego partnera. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że świat ciągle jest taki sam i mamy mnóstwo możliwości, dzięki którym z czasem się rozwiniemy. Warto pokazać swoją siłę i determinację, a z biegiem czasu zyskamy nowe perspektywy. Pamiętajmy, aby nie dopytywać się innych o ukochaną osobę, ponieważ musimy skupić się na czymś innym. Rozstania często są bolesne, jednak nie należy rozdrapywać ran i ciągle brnąć w nowe informacje i wieści.

Musimy powoli zapominać o wspólnie spędzonych chwilach i złudnym szczęściu. Warto wyznaczyć sobie jakiś cel i dążyć do niego, a przy tym pamiętać o rozrywce i skupić się na możliwościach, które daje nam życie. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie sami to możemy skorzystać z pomocy specjalisty, psychologa lub też bliskiej osoby, która wysłucha nas i pocieszy. Dzięki temu wyrzucimy z siebie negatywne emocje i dowiemy się jak to wszystko wygląda z perspektywy drugiej osoby. W czasie odkochiwania się warto znaleźć jak najwięcej zajęć, podczas których nie będzie czasu na myślenie. Możemy zapisać się na dodatkowe zajęcia, uprawiać sport, czy też złapać wolontariat w wybranym przez nas miejscu. Dzięki temu, że będziemy pomagać innym skupimy się na problemach drugiej osoby, a swoje odsuniemy na drugi plan.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here