Jak wyczyścić piekarnik?

Większość z nas nie wyobraża sobie swojego gospodarstwa domowego bez piekarnika. Jest on niezbędny do przygotowywania domowych, pachnących ciast, kruchego mięsa oraz różnorodnych zapiekanek. Jest to jednak niestety urządzenie, które bardzo szybko się brudzi, a trudno znaleźć osobę, która pamięta aby umyć go po każdym użyciu. Nieregularne mycie piekarnika skutkuje jego zabrudzeniem tłuszczem oraz przypaleniem, co w konsekwencji powoduje problemy z jego użytkowaniem.

Jak wyczyścić piekarnik?

Jak wyczyścić piekarnik?Wiele osób nie wie jak wyczyścić piekarnik, zasuszony i przypalony bród jest bowiem bardzo trudny do usunięcia, a stosowanie żrących środków chemicznych może skutkować ich wniknięciem do żywności.

Zanim przystąpimy do czyszczenia piekarnika musimy zadbać o jego półki i kratki. W tym celu wyciągamy je wszystkie i umieszczamy w dużej misce lub wannie wypełnionej gorącą wodą z płynem do mycia naczyń, ważne jest aby były one całkowicie zanurzone w wodzie.

W kolejnym etapie usuwamy z wnętrza urządzenia wszystkie okruchy i inne pozostałości jedzenia, np. suszone owoce, grzanki itd., warto jest wykorzystać do tego czystą szczoteczkę.

Jednym ze sposobów jak wyczyścić piekarnik jest przygotowanie mikstury z produktów naturalnych

Polega ona na przyrządzeniu papki z z wody, sody oczyszczonej oraz octu spirytusowego, którą pokrywamy powierzchnię wewnętrzną piekarnika, pomijając jedynie wentylator. Do nakładania możemy wykorzystać ścierkę lub szczoteczkę do zębów. Po dziesięciu minutach przystępujemy do umycia piekarnika, poprzez rozsmarowywanie zaschniętej papki, do chwili aż wszystkie zaschnięte zabrudzenia zostaną usunięte. Następnie mokrą ścierką czyścimy piekarnik z papki i pozostawiamy go otwartego do wyschnięcia, w tym czasie możemy zająć się czyszczeniem namoczonych półek i kratek.

Szukając metod jak wyczyścić piekarnik należy zastanowić się również nad tym jak umyć wentylator. Jest to delikatny element, dlatego nie możemy zastosować opisanej powyżej mikstury, ponieważ będziemy mieli problem z jej usunięciem i wentylator pozostanie zatkany. Element ten możemy delikatnie wyczyścić ścierką namoczoną w roztworze wody z octem. Miksturą taką warto jest przemywać piekarnik, po każdym jego użyciu, aby nie dopuścić do jego ponownego zabrudzenia spalonym jedzeniem
Opisana powyżej metoda jest jedną z wielu sposobów jak wyczyścić piekarnik, jej zaletą jest to, że jest ona niedroga oraz wykorzystuje jedynie naturalne produkty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here