Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

Często się zdarza, że posiadamy zdjęcie, które swoim rozmiarem przekracza zalecaną wielkość. Przeważnie zdarza się tak podczas prowadzenia blogów lub innych stron internetowych, gdzie rozmiar zdjęcia często jest ważny ze względów optymalizacji strony. Z tego powodu warto wiedzieć, w jaki sposób rozmiar takiego zmniejszyć. Plik jpg lub png możemy uszczuplić nawet o ponad 50%, co w przełożeniu na większą skalę, może dać naszej stronie wiele plusów, pod względem szybkości ładowania się strony. A więc jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

Pierwszym sposobem, w dodatku najbardziej podstawowym jest z całą pewnością podstawowy program każdego Windows’a, a więc Paint. W tym programie za pomocą kilku kliknięć jesteśmy w stanie edytować zdjęcie. Przede wszystkim możemy edytować zdjęcie pod kątem wielkości, co ostatecznie przełoży się na sam rozmiar zdjęcia. Najłatwiej zmniejszyć rozmiar zdjęcia za pomocą tego programu dzięki użyciu opcji „Zmniejsz rozmiar”. Po kliknięciu tej opcji, do wyboru będziemy mieli kilka sposobów, pod kątem których zmniejszymy dane zdjęcie. Najłatwiej wybrać zmianę przy pomocy procentów i zmniejszyć zdjęcie o 50%. Po tak wykonanej czynności wystarczy już tylko zapisać plik i możemy cieszyć się zmniejszonym rozmiarem naszego zdjęcia.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z problemem zbyt dużego rozmiaru zdjęcia są na pewno bardziej profesjonalne programy do edycji, ale wciąż darmowe i amatorskie. Jednym z takich programów jest Gimp i jego świetne funkcje, które po kilku użyciach stają się bardzo intuicyjne. Dzięki temu programowi jesteśmy w stanie nie tylko zmienić rozmiar naszego zdjęcia, ale również edytować go pod wieloma kątami, dzięki czemu uzyskamy idealne zdjęcia pod kątem jakości oraz rozmiaru. Bardziej zaawansowanym programem, ale również i płatnym, jest program Photoshop.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie rozmiaru zdjęcia jest również możliwość edycji rozmiaru przy pomocy edytowania online. Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, to z całą pewnością odnajdziemy edytor online, który umożliwi nam zmniejszenie obrazu pod względem rozmiaru, a także jego edycję pod względem samej wagi. Mówi się na to, że jest to tzw. kompresja zdjęcia. Bardzo przydatna funkcja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here