Jaka sieć

Prawie każdy z nas zastanawiał się kiedyś, w jakiej sieci jest dany numer. Taka sytuacja mogła mieć miejsce, kiedy chcieliśmy do kogoś zadzwonić, ale nie byliśmy pewni ile zapłacimy za połączenie. Często operatorzy pozwalają na tańsze lub darmowe połączenia telefoniczne między użytkownikami tej samej sieci. Zdarzają się też momenty, kiedy dzwoni do nas zupełnie nieznany numer i chcemy przybliżyć się do informacji, kto jest jego właścicielem. W przeszłości mówiło się, że jeśli numer zaczyna się od określonych cyfr to zapewne należy do danej sieci. Dziś jest to już twierdzenie mocno nieaktualne. Na rynku działa bardzo dużo różnych sieci, a nie jak kiedyś tylko Plus, Heyah czy Orange. Poza tym dużo osób przenosiło swój numer do innej sieci bez jego zmiany, w efekcie czego początkowe znaki numeru już całkowicie nic nam nie mówią jaka sieć jest tą, z którą mamy do czynienia.

Jaka sieć gsm numeru telefonu, jak to sprawdzić?

  • Jaka sieć gsm numeru telefonu, jak to sprawdzić?Otwieramy w naszej przeglądarce internetowej stronę mgsm.pl. Znajdziemy na niej testy telefonów, ich wszystkie dane, filmiki i newsy z branży technologicznej. Strona ta ma jeszcze jedną możliwość – sprawdzenie do jakiej sieci gsm należy numer telefonu.
  • W prawym górnym rogu mamy opcję „W jakiej sieci?”. Wybieramy ten przycisk, klikając na niego lewym przyciskiem myszy.
  • W polu, które się pojawiło, wpisujemy numer telefonu, który nas interesuje. Należy go podać jako ciąg 9 cyfr, bez myślników czy spacji. Usługa jest oferowana przez operatorów komórkowych, a udostępnia ją serwis mgsm.pl.
  • Po wpisaniu numeru telefonu, którego sprawdzeniem jesteśmy zainteresowani, klikamy lewym przyciskiem myszy na „sprawdź numer telefonu”.
  • Na ekranie po prawej stronie powinny pojawić się podstawowe informacje o numerze: pełny numer telefonu, kod sieci telefonicznej, a także nazwa i logo operatora komórkowego, świadczącego usługi telekomunikacyjne dla właściciela tego numeru telefonu.

W ten prosty sposób sprawdziliśmy, jaka jest sieć gsm numeru telefonu. Nie jest to zadanie trudne i każdy powinien sobie z tym poradzić. Kiedy ktoś do nas dzwoni i przed oddzwonieniem chcemy wiedzieć, skąd jest dany numer, możemy użyć tej przydatnej funkcji. Inną możliwością, działającą w podobny sposób, jest usługa od T-Mobile. Chodzi o stronę internetową, jej adres to http://download.t-mobile.pl/updir/. Tu także podajemy numer telefonu, wraz z numerem kierunkowym, który nas interesuje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here