Jak ugotować rosół?

Rosół to tradycyjne danie kuchni polskiej. W wielu domach pojawia się na stole każdego tygodnia, najczęściej w niedzielę. Można powiedzieć, że robi się sam, ale tonie do końca prawda. Śmiało można powiedzieć, że to najsmaczniejsza zupa. Dodatek klasycznego makaronu sprawi, że na naszym stole zagości tradycyjny posiłek, pełen wartości odżywczych. Każdy, kto kiedyś uczył się gotować zaczynał od rosołu. Zachodzi pytanie, jak ugotować rosół, żeby był on klarowny i smaczny.

Jak ugotować rosół?

Jak ugotować rosół?Wiele osób jadło mętny rosół bez smaku i wyrazu. Jest to wielkie nieporozumienie i nie powinno się takiej zupy nazywać rosołem. Dobry rosół powinien się gotować jakieś trzy godziny na bardzo wolnym ogniu. Najlepiej, żeby tylko delikatnie pyrkał, bulgotał. Mięso, jakiego użyjemy do złocistego wywaru zależy już od naszych upodobań. Są zwolennicy wołowiny, mięsa z kaczki, ale dobry delikatny rosół uda się również, jeśli użyjemy mięsa drobiowego i dodamy kawałek wołowiny. Im dłużej gotuje się mięso, tym lepiej. Będzie wtedy mięciutkie i smaczne. Warzywa też nie powinny być kwestia przypadku. Absolutnie niezbędna jest marchew, korzeń pietruszki, seler to dodatek opcjonalny, cebula tez stanowi ciekawe uzupełnienie. Uprzednio można ją trochę podpiec, wtedy rosół zyska na aromacie.

Rosół najlepiej gotować w dużym garnku i zrobić go na dwa dni

Jest to baza dla wielu potraw. Kiedy już będzie gotowy można przyrządzić z niego sos albo zamienić go z pomocą koncentratu pomidorowego w zupę pomidorową. Niektórzy mówią, że rosół jest niezastąpiony przy przeziębieniu. Jest to możliwe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że znajdujące się w nim warzywa to źródło cennych witamin i minerałów. Ponadto jest to ciepły posiłek, co doskonale wpłynie na ból gardła. Niektórzy uwielbiają jeść go z dodatkiem świeżo zmielonego pieprzu i świeżo posiekaną natką pietruszki.

Podsumowując, Nalej wody do dużego garnka, wsyp dwie łyżeczki soli, włóż mięso, które wcześniej wybrałeś. Wiele mięs się do tego nadaje, o czym było napisane wcześniej. Szczególnie tych dość tłustych. To właśnie dzięki tłustemu mięsku na rosole powstaną charakterystyczne oka, kiedy mięso pogotuje się jakieś 40 min, dodaj warzywa korzeń pietruszki, seler, marchew, pora, cebulę. Ogień ustaw na jak najmniejszy, taki, aby rosół delikatnie sobie bulgotał i co bardzo ważne – nie nakrywaj pokrywką. Po trzech godzinach możesz delektować się jego smakiem. Znakomicie poprawi nastrój.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here