Jaka karta do wideorejstratora

Zamarzyłeś sobie zakup sprzętu do wideorejstracji topowej kamery albo drona. Jednak kluczową rolę przy satysfakcji z użytkowania wideorejestratorów ma oczywiście nośnik danych, czyli karta pamięci. Nie chcesz przecież ryzykować utraty danych. Zapomnij o klasycznej karcie pamięci.

Do monitoringu i wideorejestracji stosujemy karty dedykowane.

Zastanawiając się, jaka karta do wideorejestratora będzie odpowiednia dla Twojego sprzętu, rozważ kilka czynników.

Dla dronów tj. DJI Mavic Mini karta pamięci powinna być niezawodna, jeżeli chcesz mieć doskonały zapis nagrania.

W przypadku tego mini drona, cechującego się dużymi możliwościami mimo niewielkiej wagi (249 g), możesz tworzyć oryginalne wideo, korzystając z różnych trybów oferowanych przez producenta.

Decydując się na zakup mini drona, możemy wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 MP oraz wideo w 2,7K przy 30 fps. Dron ma sensor 1/2,3″ CMOS. Z kolei 3-osiowy gimbal pozwala robić stabilne i płynne ujęcia.

Zwiększona wytrzymałość – na to również zwróć uwagę. Karta pamięci do drona będzie rejestrowała dane bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Znaczenie ma więc technologia zapisu, która przekłada się na żywotność karty. Wykorzystuje się trzy różne technologii zapisu: TLC, MLC, a także SLC.

Specjalna aparatura mini drona poprawia komfort użytkowania – daje nieprzerwaną łączność, transmisję wideo (HD) oraz niskie opóźnienia do 2 km.

Dla mini drona karta pamięci powinna być przede wszystkim niezawodna.

Na przykład wideorejestratory samochodowe dzielą się na jednokanałowe, dwukanałowe i trzykanałowe, należy zatem dostosować pojemność karty pamięci do kamery (przód auta to przynajmniej 32 GB, środek auta – od 64 GB do 128 GB, natomiast tył auta – od 128 GB do 256 GB).

W przypadku mini drona zalecane są między innymi karty:

  • 32 GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus.
  • 64 GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus.
  • 128 GB: Samsung Pro Plus, Samsung Evo Plus.

Dodatkowo sprawdź klasę prędkości zapisu danych, która odpowiada za płynność obrazu.

By uzyskać odpowiedź na powracające pytanie: jaka karta do wideorejestratora, przeanalizuj kilka parametrów, między innymi klasę pamięci, niezawodność karty i rodzaj sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here