Jaki wybrać regał do garażu?

0
3813

W przeciętnym garażu nie ma zbyt wiele miejsca. Trzeba więc tak zagospodarować dostępną przestrzeń, by móc w nim nie tylko swobodnie pracować, ale również przechowywać w wszystkie niezbędne przedmioty. Najprostszym i często stosowanym rozwiązaniem jest zabudowanie regałami jednej z wolnych ścian. Rozwiązanie takie jest bardzo praktyczne i proste w realizacji, wystarczy połączyć ze sobą kilka solidnych regałów magazynowych.

Czym się kierować przy wyborze regału?

W tej chwili najbardziej popularne są regały wykonane z metalu. Mają one wiele zalet. Cechuje je nie tylko trwałość i duży udźwig, ale również stosunkowo niska cena. Regały tego typu ze względu na konstrukcję, można podzielić  na dwa główne typy: skręcane i zaciskowe.

Ten pierwszy rodzaj regałów wymaga w czasie montażu skręcenia za pomocą śrub. Regały zaciskowe natomiast można złożyć praktycznie bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Należy jednak przy tym pamiętać, że złożone regały należy bezwzględnie przymocować do ściany a czasami również do podłogi – co wymusza na nas zastosowanie odpowiednich narzędzi nawet w przypadku regałów zaciskowych. Brak odpowiedniego umocowania sprawia, że regał nie jest stabilny a co za tym idzie może się przewrócić, co stanowi niewątpliwie bardzo duże zagrożenie dla ludzi znajdujących się w pobliżu.

Wybór konkretnego rozwiązania zależy wyłącznie od naszych preferencji. Zarówno regały skręcane jak i zaciskowe mają swoje zalety. W przypadku tych pierwszych dużo łatwiej samodzielnie zamontować półki na wybranej przez nas wysokości. Ze względu na bardziej stabilną konstrukcję skręcane regały lepiej nadają się do przenoszenia i transportowania.

Regały zaciskowe natomiast można szybciej poskładać i zamontować. Wybierane są one z reguły do mniejszych pomieszczeń. Do większych garaży i warsztatów lepiej nadają się metalowe regały skręcane. Ten typ mebli jest też idealny do tworzenia dużych ciągów półek zajmujących całą ścianę.

Budowa regału

Regały metalowe skonstruowane są z czterech trwałych kątowników, w których znajdują się otwory montażowe. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia zamontowanie pojedynczego regału ale również scalenie ze sobą większej ilości mebli. Łączenie sprawia, że całość jest bardziej stabilna, jednak jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby nie musi tego robić. Z powodzeniem można postawić luźno poszczególne regały koło siebie.

Kolejnym ważnym elementem każdego regału oprócz kątowników są półki. Powinny być one wytrzymałe by móc na nich składować jak największą ilość różnego rodzaju przedmiotów takich jak narzędzia czy części zamienne. W przypadku mebli domowych zazwyczaj nie zwracamy uwagi na ten parametr, jednak szukając wyposażenia do garaży warto zainwestować w regały o dużym udźwigu. Pamiętajmy, że rzeczy składowane w garażu zazwyczaj ważą naprawdę dużo. Na regałach nie warto oszczędzać. Zakupienie odpowiedniego sprzętu sprawi, że praca stanie się bardziej komfortowa i bezpieczniejsza.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here