Kiedy można skoczyć ze spadochronem bez instruktora?

Skoki ze spadochronem cieszą się wielką popularnością. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sportów ekstremalnych, który gwarantuje potężną dawkę adrenaliny oraz pozytywnej energii. Oczywiście skok można oddać wyłącznie w towarzystwie doświadczonego instruktora, który posiada doświadczenie i niezbędną wiedzę. Jeśli jednak przejdziemy specjalne szkolenie, to będziemy mogli skakać samodzielnie.

Czym są szkolenia AFF?

Szkolenia AFF (Accelerated Freefall) to szybka, a zarazem efektywna metoda nauki. Jest to najlepsza opcja dla osób, które marzą o skakaniu w pojedynkę. Są one organizowane przez duże szkoły spadochroniarskie. Niemal każdy może zapisać się na tego rodzaju kurs. Oczywiście w pierwszej kolejności należy przeanalizować wymagania danego obiektu. Przeanalizujmy przede wszystkim przeciwwskazania zdrowotne, które stanowią tutaj kluczową rolę.

Skoki ze spadochronem wymagają odpowiedniego przygotowania. Powinniśmy wykorzystywać wskazówki udzielana przez osoby, które się na tym znają. Dzięki nim będzie nam o wiele łatwiej. Nie zapominajmy również, że bierzemy pełną odpowiedzialność za swoje życie i zdrowie. Warto więc poważnie podejść do tematu.

Jak długo trwają szkolenia AFF?

Czas trwania szkolenia AFF uzależniony jest on programu realizowanego przez daną szkołę. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie będzie ono trwać jeden weekend. Składa się ono z kilku etapów, tak więc musimy poświęcić na to odrobinę czasu. Samodzielne skoki ze spadochronem to ogromne przeżycie. Ważne jest to, aby przejść gruntowne przygotowanie.

Droga to samodzielnego skoku ze spadochronem jest długa. Jest to więc opcja wyłącznie dla tych, którzy pasjonują się opisywanym sportem ekstremalnym. Oprócz praktyki musimy opanować również wiedzę teoretyczną.

Czy do szkolenia AFF potrzebne są badania?

Badania lekarskie są podstawą do tego, aby móc wziąć udział w szkoleniu AFF. Lekarz musi potwierdzić, że jesteśmy fizycznie oraz psychicznie zdolni do podjęcia takiej aktywności. W innym przypadku nie będziemy mogli nawet rozpocząć nauki.

Oczywistym jest, że nie każdy może skakać ze spadochronem. Przeciwwskazaniem jest np. nadwaga, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, a także wiele innych. Trzeba wspomnieć, że wyróżnia się kilka etapów szkoleń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here