Jaki zegarek dla triathlonisty warto kupić?

Triathlon jest bardzo trudnym i wymagającym sportem, dlatego też warto postawić na porządny zegarek dla triathlonisty, dzięki któremu będzie można na bieżąco śledzić swoje wyniki. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla doświadczonych i początkujących triathlonistów, którzy poszukują niezawodnego zegarka sportowego.

Co powinien posiadać porządny zegarek?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za zegarkami, które mogą pochwalić się bardzo długim czasem pracy na jednej baterii. Parametr ten odgrywa bardzo ważną rolę przede wszystkim dla tych osób, które planują start w maratonach typu IronMan.

Dobry zegarek dla triathlonisty powinien posiadać również czuły i niezawodny odbiornik GPS. Podczas uprawiania triathlonu odbiór sygnału GPS jest koniecznością. Warto wspomnieć również i o tym, że na rynku jest coraz więcej zegarków sportowych, które współpracują również z GLONASS, czyli największym rosyjskim systemem satelitarnym. Jak łatwo się domyśleć im dokładniejsze pozycjonowanie, tym oczywiście można dokonać precyzyjnego pomiaru tempa biegu.

Zegarek dla triathlonisty w wodzie przebywać będzie bardzo często, dlatego też warto zadbać o to, aby mógł pochwalić on się wysokim poziomem wodoszczelności. Warto postawić na modele, które mają wsparcie dla wielu równych aktywności fizycznych. Przy triathlonie niezbędna jest oczywiście odpowiednia aplikacja do pływania, biegania i jazdy na rowerze.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Wybierając nowy zegarek dla triathlonisty warto upewnić się, czy posiada on porządny uchwyt rowerowy. W przypadku etapów rowerowych zdecydowanie wygodniej jest zapinać zegarek właśnie na kierownicy albo mostku, niż bezpośrednio na nadgarstku.

Początkującym i doświadczonym triathlonistom przydać może się również obsługa planów treningowych. Bez porządnego planu treningowego, bardzo trudno jest osiągnąć satysfakcjonujące wyniki. Warto poszukać modeli, które nie tylko pozwalają zaplanować indywidualny trening, ale również przesyłają automatycznie wszystkie dane z zegarka na komputer.

Na samym końcu warto zwrócić uwagę na to, czy zegarek posiada pełne wsparcie dla zewnętrznych czujników. Jeżeli chodzi o triathlon to niezbędna jest oczywiście pełna współpraca z czujnikiem kadencji pedałowania.

Zegarek dla triathlonisty znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:6    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here