sprzątanie po remontach

Remont z jeden strony jest wyczekiwanym działaniem, które całkowicie odmieni oblicze domu czy mieszkania. Z drugiej zaś, remont niesie ze sobą sporo dodatkowych obowiązków. Do najgorszych, które niejednego członka rodziny przyprawi o ból głowy, jest sprzątanie po jego zakończeniu. Jest to ostatnia rzecz, jaką trzeba zrobić, aby swobodnie mieszkać, ale z pewnością nikt się do niej nie pali. Jak poradzić sobie ze sprzątaniem po remoncie? A może warto wynająć profesjonalną ekipę do sprzątania?

Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu?

Sprzątanie po remontach https://magicclean.pl/sprzatanie-po-remontach-warszawa/ nie jest łatwym zadaniem, niezależnie od tego, czy to dopiero pierwsze podejście, czy już któreś z kolei. Warto więc dokładnie rozplanować sobie poszczególne czynności, jakich chcesz się podjąć, aby doprowadzić mieszkanie do porządku. Świetnym podejściem będzie postawienie na zabezpieczenie mebli, takich jak szafy, regały, łóżka. Sprzęt elektroniczny również zasługuje na odpowiednie zabezpieczenie przed pyłem i nadmiarem kurzu, który zbierze się we wszystkich miejscach, do których się dostanie. Zanim zacznie się remont, doskonałym pomysłem będzie wybranie się do marketu budowlanego, w którym zakupisz dobrej jakości folie, taśmy i tym sposobem zabezpieczysz większość rzeczy przed nadchodzącym remontem.

Pozostałe, mniejsze meble, jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto wynieść do bezpiecznego miejsca, w którym się nie kurzy i nie pyli. Z kartonami, do których schowane zostały całkiem małe rzeczy, trzeba zrobić to samo.

Od czego zacząć sprzątanie po remoncie?

Po remoncie najcenniejszym narzędziem do sprzątania jest odkurzacz. Niezbędny będzie bardzo dobry odkurzacz, może być nawet specjalny, budowlany, który doskonale poradzi sobie z nawet bardzo dużymi odłamkami.

Sprzątanie po remontach ma jedną kluczową zasadę – od góry, do dołu. Oznacza to, że w przypadku domu piętrowego, lepiej jest wpierw posprzątać piętro, a następnie parter. Jest to bardzo dobra rada, ponieważ wtedy nie zniesiemy kurzu i pyłu do wysprzątanego już parteru. To samo dotyczy sprzątania samych pomieszczeń – warto odkurzać i sprzątać od sufitu, aż po samą podłogę. Inaczej wszystko, co zostało wysprzątane na podłodze, może znów ulec zabrudzeniu, kiedy zaczniesz sprzątać ściany czy odkurzać załamania pod sufitem.

A może warto wynająć profesjonalną ekipę do sprzątania?

Zanim zaczniesz sprzątać, rozważ, czy nie są potrzebne Ci specjalne środki czy narzędzia. Ciekawym pomysłem może okazać się również wynajęcie specjalnej ekipy sprzątającej, które profesjonalnie zajmuje się doprowadzeniem do porządku domów i mieszkań po remoncie. Z pewnością taka usługa będzie kosztowna, jednak nie ma co się męczyć z samodzielnym sprzątaniem. Dodatkowym wydatkiem mogą okazać się sprzęty i chemia, którą taka firma sprzątająca posiada na stanie. Finalnie możemy swoje sprzątanie opłacić podobnie, jak ekipę, która od A do Z zajmie się wszystkim całkiem sama.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here