wyniki cholesterolu

 Cholesterol dokucza wielu osobom, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Często w rozmowach z dorosłymi osobami możemy usłyszeć, że nie jedzą wielu produktów, ponieważ zawierają dużo cholesterolu. Można o tym poczytać w różnego rodzaju prasie, usłyszeć w reklamach telewizyjnych czy dowiedzieć się o tym z sieci internetowej, szczególnie z portali dotyczących zdrowego odżywiania się. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy co to jest cholesterol i jaki powinien być jego poziom w naszym organizmie? Jedno jest pewne – wpływ cholesterolu na nasze zdrowie jest wysoki, zatem warto odnieść się do słów ekspertów i zastanowić się, jak odpowiednio powinniśmy się odżywiać.

Podstawowe zasady

Dobrze zbilansowana dieta pozwoli nam na kontrolowanie poziomu cholesterolu w naszym organizmie. Biorąc pod uwagę działanie cholesterolu, a więc organicznego związku chemicznego, musimy pamiętać o podstawowym podziale na cholesterol dobry, czyli HDL oraz zły LDL. Aby dowiedzieć się, jaki jest poziom naszego cholesterolu, należy udać się do lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie na badanie krwi. Bowiem tylko badanie krwi wykaże, czy ten poziom jest prawidłowy, czy też należy podjąć odpowiednie leczenie oraz wdrożyć systematyczną dietę. Wśród podstawowych zasad dla osób, które muszą obniżyć poziom cholesterolu w swoim organizmie jest unikanie smażonych produktów oraz tych, które posiadają wysoką zawartość tłuszczu. Należy również pamiętać o ograniczeniu jedzenia czerwonego mięsa oraz ryb. Również wizyty w MC Donaldzie należy jak najszybciej wyeliminować, bowiem fast foody zdecydowanie podnoszą poziom cholesterolu. Co zatem jeść? Przede wszystkim należy wybierać warzywa, owoce oraz produkty zbożowe. Krótko mówiąc – ma być rozsądnie, zdrowo i przede wszystkim według odpowiednich wskazówek naszego lekarza prowadzącego.

jak obniżać podwyższony cholesterol

 

Klucz do sukcesu

Odpowiednie odżywianie jest kluczem do sukcesu, jakim jest stan naszego zdrowia. Tylko dobre samopoczucie spowoduje, że nasze codzienne życie będzie miłe i przyjemne. A z pewnością wszyscy tego tak naprawdę oczekujemy. Wysoki poziom cholesterolu może prowadzić do licznych schorzeń, na przykład do miażdżycy. Jest możliwość, aby tego uniknąć. Czasem lepiej odmówić sobie paru rzeczy i jeść wybrane produkty, niż pójść za chwilową przyjemnością, pokusić się o zjedzenie tłustych potraw czy szybkiego jedzenia, a potem cierpieć i wydawać setki tysięcy złotych na lekarstwa oraz badania. A wiadomo, że takie badania są dodatkowo płatne, bowiem kolejka na kasę chorych trwa czasem kilka dobrych miesięcy. Doskonałe zdrowie to tylko i wyłącznie radość z życia. Wówczas możemy realizować się prywatnie i zawodowo. Możemy poczuć, że jesteśmy potrzebni innym osobom. Z pewnością pomaganie innym jest lepsze i przyjemniejsze, niż oczekiwanie na pomoc nam od innych osób. A taka byłaby sytuacja, gdybyśmy zlekceważyli pewne zasady przy podwyższonym cholesterolu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here