wzorki na paznokciach

Sposobów malowania paznokci jest mnóstwo. Do najpopularniejszych należą manicure rodzaju ombre, magnetyczny oraz gazetowy. Wśród technik manicure odnajdziemy również one stroke oraz water marble nail.

Wzorki na paznokciach – przygotowanie

Niewątpliwie przed każdym zabiegiem wykonywanym na paznokciach warto zwrócić uwagę na ich kondycję. Odpowiednia pielęgnacja paznokci zapewni im atrakcyjny oraz estetyczny wygląd. W tym celu często powinnaś wykonywać podstawowy manicure, który pomiędzy innymi obejmuje spiłowanie płytki na pożądany kształt i wycięcie skórek ją okalających. Dosyć ważne znaczenie jest także wybór właściwej odżywki do paznokci. Jeśli twoje paznokcie są kruche oraz łamliwe – wybierz zdecydowanie odżywkę wzmacniającą. Co pewien okres zafunduj także swoim paznokciom kąpiel w ciepłej parafinie lub olejku rycynowym. Taki zabieg efektywnie wzmocni płytkę oraz sprawi, iż wzorki na paznokciach będą się lepiej prezentowały.

Wzorki na paznokciach – przeprowadzenie

Przed podejściem do przebiegu zdobienia paznokci zadbaj o to, by w zakresie miejsca, przy którym będziesz pracowała znalazły się wszystkie potrzebne artykuły. Niezwykle efektywny jest lakier bazowy, który wygładzi powierzchnię twojej płytki, a również zwiększy trwałość kolorowego lakieru, który potem na niego nałożysz. Zaopatrz się i w różne akcesoria, które pomogą ci wykonywanie wzorków na paznokciach. Oczywiście możesz improwizować oraz zamiast tego wykorzystać przeróżnego typu pędzelki, wykałaczki i wsuwki.
Jakie są najmodniejsze wzorki?

jak wykonać idealne wzorki na paznokciach

Manicure ombre

Ombre to metoda, która podbiła serca entuzjastek manicure. Stopniowe przejście odcieni od jaśniejszego do ciemniejszego czy przejścia dwóch-trzech kontrastowych barw to niewątpliwie jeden z największych trendów w sposobach malowania paznokci. Metoda ta stosuje gąbeczkę kosmetyczną czy kuchenną. Polega na namalowaniu lakierem na gąbeczce dowolnej ilości pasm w przeróżnych kolorach (jeden nad drugim) oraz przekazywaniu ich na paznokciu przez dotknięcie gąbeczką do płytki paznokcia. By efekt był bardzo duży czynność powtarzamy 2-3 razy, za każdym razem na nowo malując pasma w tej samej kolejności, jak za pierwszym razem.

Manicure magnetyczny

Manicure magnetyczny to metoda, która umożliwia uzyskać oryginalny wzór na paznokciach. Do zrobienia manicure magnetycznego potrzebujemy szczególnego lakieru, który ma drobinki metalu. Aplikacja lakieru magnetycznego nie różni się niczym od aplikacji zwykłego lakieru. Po pokryciu powłoki lakieru do płytki paznokcia zbliżamy magnes dołączony do kosmetyku. Magnez utrzymujemy w odległości ok. 3 mm przez 10 sekund. Po odsunięciu magnesu na powierzchni paznokcia pojawi się wzór.

Manicure gazetowy

Manicure gazetowy określany jest też manicurem drukarskim czy literkowym. Wzorem na paznokciu jest odbity z gazety druk. Do jego zrobienia niezbędna jest gazeta z tekstem (najlepiej czarno-biała) oraz alkohol. Paznokcie malujemy na jednolity kolor, np. na biało. W kieliszku ze spirytusem zanurzamy kawałek gazety oraz dodajemy ją do paznokcia. Za pomocą czystego wacika kosmetycznego dociskamy gazetę do paznokcia przez ok. 15 sekund oraz delikatnie odrywamy papierek palcami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here