Ćwiczenia na trampolinie

Jumping fitness to zadania w czas energicznej muzyki. Polegają na skakaniu na trampolinie. Podczas takiego wysiłku cardio można spalić chociażby 1000 kcal w godzinę. Lub natomiast skoki są dobre dla naszego organizmu? Zapytaliśmy o to ekspertów.

Okres na jumping!

Trwa moda na treningi na trampolinach. Kluby oferujące zajęcia chwalą się, iż 10 minut sesji na trampolinie równa się 30 minutom biegu. Ćwiczenia ujędrniają pośladki, wzmacniają mięśnie nóg oraz brzucha. Podnoszą wydolność organizmu, a przy tym umożliwiają nam niezłą frajdę. Zdecydowana część osób korzystających z tego rodzaju zajęć to kobiety.
– Nie dla każdych jest zatem idealny typ ćwiczeń. Jak w wielu tak dynamicznych dyscyplinach, przeciwwskazaniami są: ciąża, dyskopatia, dolegliwości stawów kończyn dolnych, dolegliwości układu oddechowego oraz krążenia, osteoporoza, endoproteza, schorzenia stabilności, świeże urazy, nadwaga i ogólny zły stan zdrowia – mówi dla WP abcZdrowie Łukasz Leksowski, fizjoterapeuta.

Na czym polegają ćwiczenia na trampolinie, czyli jumping fitness?

Jumping fitness to bardzo opracowany system treningowy, który pomaga wzmacniać oraz kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu radości ze skakania. Do treningu wykorzystywana jest jednoosobowa trampolina o niewielkich rozmiarach, na jakiej skupia się ćwiczenia zaczerpnięte z różnych dyscyplin sportowych. Niejednokrotnie jest toż kombinacja wolnych oraz szybkich skoków, ćwiczeń znanych z aerobiku oraz dynamicznych „biegów” w pomieszczeniu.

jumping fitness czyli ćwiczenia na trampolinie

Zalety ćwiczeń na trampolinie

Udowodniono, iż skakanie na trampolinie jest dziesięć razy lepsze aniżeli bieganie. Jak to możliwe? Dzięki nieustannym zmianom grawitacji więcej mięśni jest również zaangażowanych w czas, przez co rozwija się efektywność ćwiczeń. Co więcej, w czasie godzinnego treningu jumping fitness możemy spalić aż 800 kcal! Gdy zatem szukasz sposobu na dobrą utratę kilogramów, tenże rodzaj ćwiczeń jest dla ciebie idealny.
Czemu jeszcze warto ćwiczyć na trampolinie?
1. skakanie to dobrzy trening kondycyjny – usprawnia krążenie, działa w pracy układu sercowo-naczyniowego oraz dotlenia;
2. to doskonała forma aktywności dla osób odchudzających się, bo przyspiesza przemianę materii, stymuluje procesy trawienne oraz przyczynia się do uwalniania toksyn z organizmu;
3. wzmacnia mięśnie całego ciała oraz pomaga w kształtowaniu sylwetki;
4. zwiększa gibkość oraz koordynację ruchową;
5. sprawia wielu radości, obniża stopień lęku oraz odpręża.

Jak rozpocząć trenować jumping fitness?

Ćwiczenia na trampolinie można wpisać w ofercie wielu klubów fitness. Treningi prowadzone są przez wyszkolonych instruktorów na specjalnie przeznaczonych do jumpingu trampolinach. Warto zarejestrować się na takie zajęcia, bo ćwiczenia w liczbie dodatkowo zwiększają motywację oraz przybliżają do wspólnego celu, jakim jest zrzucenie wagi. I w domu warto spróbować samodzielnego treningu na trampolinie. Do tego celu może pomóc ci zwykła trampolina dla dzieci, choć przy regularnych ćwiczeniach jest ryzyko, iż już się zużyje. By mieć pewność, iż twój sprzęt jest jednej jakości, zwróć uwagę na jakość sprężyn. Winnym być na tyle solidne, by dobrze amortyzować skoki, chociażby osób o wielkiej wadze ciała. Wysokiej klasy trampoliny mają podwójne sprężyny beczkowe, stalową ramę oraz wytrzymałą matę. Gdy jesteś długie, systematyczne treningi, zainwestuj w odpowiedni sprzęt dostępny w sklepach sportowych.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here