Jak opóźnić okres

Cykle menstruacyjne to naturalna sprawa w organizmie kobiet w wieku rozrodczym. Pojawiające się średnio co 28 dni miesiączki czasem wywołują niechęć pań, zwłaszcza wtedy, gdy ich termin pokrywa się np. z wyjazdem wakacyjnym, ważną uroczystością czy zawodami sportowymi. Wiele kobiet próbuje znaleźć wtedy odpowiedź na pytanie, jak opóźnić okres.

Jak opóźnić okres?

Jak opóźnić okresPierwsza sprawa, która zwykle pojawia się w głowie w takich sytuacjach, to po prostu pigułki antykoncepcyjne. Środki hormonalne mogą skutecznie wpłynąć na późniejsze nadejście menstruacji. Nie należy jednak działać na własną rękę, a wszystko wykonać pod okiem lekarza. Samodzielne zabawy tabletkami antykoncepcyjnymi mogą nie wyjść na zdrowie. Inny znany sposób na to, jak opóźnić okres, również związany jest z zażywaniem preparatów farmakologicznych – mowa tu bowiem o wapnie i witaminie C. Są one całkowicie bezpieczne, pod warunkiem jednak, że nie przesadzi się z ich ilością. Nie ma niestety żadnych dowodów na to, że ta metoda faktycznie przynosi jakiekolwiek skutki.

U wielu kobiet okres spóźnia się w momencie wzmożonego stresu, aktywności fizycznej lub przemęczenia. Stąd właśnie niektóre z pań sugerują taki pomysł, choć niekoniecznie jest on wskazany, zwłaszcza gdy chodzi o stres. Wysiłek fizyczny również niekoniecznie może być odpowiedzią na to, jak opóźnić okres. Trzeba zatem uważać – oczywiście większa dawka ruchu nie zaszkodzi, ale nie warto się przeciążać ani skrajnie przemęczać, by nie doprowadzić organizmu do znacznego osłabienia.

Naturalne sposoby na opóźnienie okresu

Jeżeli chodzi o naturalne, domowe sposoby na to, jak opóźnić okres, można wypróbować niektóre rodzaje ziół. Powinny być one zażywane w bezpiecznej formie herbatek i naparów. Dobrym pomysłem jest natka pietruszki lub kasztanowiec. Oczywiście ich stosowanie nie jest szkodliwe, jednak nie ma żadnej gwarancji, czy rzeczywiście wyciągi z ziół dadzą spodziewany efekt i opóźnią nadejście miesiączki. Mogą jednak mieć wpływ na zmniejszenie intensywności krwawienia, jeśli okres jednak pojawi się o czasie.

Niekiedy zdarza się, że kobiety podczas dyskusji o tym, jak opóźnić okres, wymieniają preparaty, które ich zdaniem są skuteczne w tej kwestii. Trzeba jednak zachować rozsądek, a przede wszystkim ostrożność. Jakiekolwiek środki farmakologiczne, mające przesuwać datę miesiączki, mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia i doprowadzić do rozregulowania w układzie hormonalnym. Szkody te może być potem ciężko naprawić. Zażywanie takich preparatów bez wiedzy i zgody lekarza nie powinno mieć zatem miejsca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here