Jak ozdobić monochromatyczną ścianę w salonie?

W aranżacji wnętrz panuje moda na monochromatyzm i wykorzystanie delikatnych dekoracji, takich jak antyramy ze szkłem. Identyczne struktury mebli i rodzaje drewna, a także jednolita kolorystyka charakteryzuje nowoczesny salon. Bardzo modne są np. bielone meble w połączeniu z szarymi odcieniami na ścianach, tworzące spójny efekt. W minimalistycznym i monochromatycznym wnętrzu używa się niewielkiej ilości mebli, a także otwarte przestrzenie. Dlatego w takiej aranżacji warto wykorzystać monochromatyczną ścianę i dodatkowo ją ozdobić.

Symetrycznie ułożone obrazki na ścianie

W nowoczesnym wnętrzu, w którym panuje monochromatyzm, a dodatkowo geometria, warto na ścianie powiesić kolorowy obraz, który będzie stanowił przełamanie jednolitej aranżacji. Można pokusić się nawet o kilka obrazów drukowanych na płótnie bądź grafik umieszczonych w antyramach ze szkłem. Można je ułożyć symetrycznie w jednej linii, bądź tworząc ukosy i tym samym dopełniając geometryczną aranżację i dodając jej więcej polotu i finezji.

Dopełnienie monochromatycznej aranżacji

Można również dostosować dodatki na ścianie do koloru bazowego w stylizacji salonu. Jeśli jest to brąz, również dodatki warto dopasować w tym kolorze. Może to być zegar ścienny w brązowej ramie bądź też antyramy ze szkłem z umieszczonymi w nich grafikami na brązowym tle, bądź kontrastującym z tym kolorem białym napisem. Można użyć popularnych plakatów motywacyjnych w stylu: „energia to 75% do sukcesu” bądź „Kluczem do sukcesu jest wyobraźnia”. Takie wnętrze może pozytywnie nastroić do działania. Antyramy ze szkłem, z umieszczonymi w nich plakatami, mogą stanowić jedyny akcent dekoracyjny na monochromatycznej ścianie w salonie, bądź też dopełniać aranżację z zaadaptowanym wiszącym regałem na książki. W takim pełnym motywacji salonie można postawić również biurko, przy którym będzie się pracować.

Jeszcze więcej światła

Antyrama ze szkłem, w której umieszczamy własne wspomnienia bądź po prostu dekoracyjne grafiki może posiadać powłokę antyrefleksyjną bądź być jej pozbawiona. W tym drugim przypadku antyrama ze szkłem odbija światło i podobnie jak lustra może optycznie powiększać wnętrze, jeśli jest odpowiednich rozmiarów. Zatem antyrama ze szkłem może na ścianie sąsiadować z dużymi dekoracyjnymi lustrami. Można wybrać takie wykonane z akrylu, które pełnią jedynie rolę dekoracyjną bądź tradycyjne duże zwierciadła w dekoracyjnych ramach. Jest wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest zaadaptowanie wielkiego zegara stworzonego z luster, a po obydwu jego stronach antyram ze szkła np. z szarą grafiką korespondującą z kolorem ścian. W ten sposób można nie tylko ozdobić monochromatyczną ścianę w salonie, ale również powiększyć optycznie wnętrze i dodatkowo je rozświetlić. W ten sposób w ciągu dnia uzyska się ciekawe efekty światła i cienia, podobnie jak nocą, przy sztucznym oświetleniu. Antyrama ze szkłem może zostać dodatkowo ozdobiona taśmą luminescencyjną w kolorze ściany, która za dnia będzie się z nią doskonale komponować, a w nocy dawać niesamowity efekt świetlny.

Złoto, które ozdobi każde wnętrze

Jeśli monochromatycznie urządzony salon posiada stylizowane meble, warto na ścianie postawić na złote dodatki w stylu Shabby Chic. To elegancki styl skandynawski czerpiący inspirację z art deco. Charakterystyczne są tu pastelowe, monochromatyczne barwy na ścianach, które koniecznie trzeba udekorować, aby dodać wnętrzu salonu bardziej wytwornego charakteru. Dobrze sprawdzają się tu złote dodatki. Antyramy ze szkłem można umieścić w stworzonych przez siebie z gipsu i pomalowanych na złoto ramach. Mogą również stanowić subtelny dodatek do złotego zegara i luster, a także złotych kinkietów na jednolitej beżowej ścianie.

Antyrama ze szkłem może doskonale uzupełnić monochromatyczną ścianę w salonie. Pomysłów na jej wykorzystanie jest wiele, a dzięki temu że sama jest niezwykle skromną dekoracją, może stanowić kontrast dla biżuteryjnych dodatków, a także podkreślać surowość klasycznego wnętrza w stylu skandynawskim, urządzonego w odcieniach szarości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here