Jakie są techniki przeszczepu włosów

Przeszczep włosów Warszawa staje się coraz bardziej popularny. Jeszcze kilka lat temu mogły sobie na niego pozwolić tylko nieliczne osoby, bo bardzo dużo kosztował, a przede wszystkim był niedostępny. Klinika włosów była znana tylko ze słyszenia więc osoby zmagające się z łysieniem musiały jakoś z tym żyć. Teraz jest to zupełnie nie potrzebne, bo każdy może sobie pozwolić na transplantacje włosów i przeszczep włosów Warszawa. W Polsce mamy bardzo wiele takich miejsc i klinika włosów staje się coraz bardziej popularna i ogólnodostępna.

Metody transplantacji włosów

Transplantacja włosów jest często jedynym ratunkiem na zakrycie łysiejących miejsc, które są dla wielu osób powodem do wstydu. Jednak sama transplantacja włosów to ogólne pojęcie, bo wyróżniamy kilka dostępnych metod i lekarz od włosów pomoże nam wybrać tą odpowiednią dla nas.

Metoda Smartgraft

Jest to stosunkowo nowa metoda i najbardziej precyzyjna. Daje niemal 100 procentach pewności, że włosy się przyjmą. Polega ona na przeszczepieniu pojedynczych meszków włosowych z tyłu głowy na łysiejące miejsca za pomocą urządzenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym więc jest w 100 procentach bezbolesny.

Metoda Mikronakłucia

Polega na wykonywaniu wszczepienia implantów w dość równych odstępach, aby wyglądało to naturalnie. Jednak jeśli pacjent w przeszłości wyłysiał z powodu groźnych chorób to przeszczep może się w niektórych miejscach nie przyjąć.

Metoda Mikroimplanty

Jest metodą wszczepiającą implanty imitujące włosy w miejsca gdzie są wyraźne ubytki. Jeśli ubytków było bardzo dużo w danych miejscach to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zabieg po upływie kilku miesięcy będzie trzeba powtórzyć. Niestety tutaj również przeszczep w niektórych miejscach może się nie przyjąć. Jednak jest to najlepsza metoda dla osób, które chciałyby jedynie włosy zagęścić.

Jak widać powyżej wybór metod mamy bardzo bogaty. Jednak lekarz od włosów w klinice musi dobrać nam tą najlepszą dla nas, która zminimalizuje ryzyko do minimum nieprzyjęcia się przeszczepu. Lekarz bada wszystkie czynniki takie jak, przyczynę bezpośrednią utraty włosów, nasz ogólny stan zdrowia i ewentualną najlepszą dla nas terapię i metodę. Bardzo ważne jest dobranie takiej formy leczenia, aby ryzyko nieprzyjęcia się zabiegu było zminimalizowane najbardziej jak się tylko da.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here