gamedav

Wiele osób może nie wiedzieć, ale GameDev nie jest to nowa branża. Dopiero od niedawna zabrała ona rozpędu. Na pracę w takiej branży decydują się przede wszystkim Osoby młode. W jaki sposób rozpocząć pracę w GameDev? Czym dokładnie jest to branża? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-rozpoczac-prace-w-gamedev/ 

GameDev – czym jest? 

GameDev jest to branża, która zajmuje się tworzeniem gier na komputer oraz konsole. Tak naprawdę jest to bardzo pojemna grupa wielu zajęć, o których za chwilkę opowiemy. Żeby zrozumieć to, jak wiele wymagań oraz możliwości kryje się przy tworzeniu gier, możemy przeczytać pierwsze lepsze ogłoszenia o pracę na takim stanowisku. 

Jak rozpocząć pracę w branży GameDev? 

Pierwszym aspektem jest przeznaczenie dla osób bardziej kreatywnych. Przy GameDevingu sprawdzam się osoby odpowiedzialne za content marketing lub copywritingu. Ich głównym zadaniem będzie stworzenie koncepcji gry, opisanie fabuły oraz świata. Oczywiście, jeżeli zajdzie taka potrzeba, również postaci oraz dialogów w grze. 

Kiedy bardziej będą interesowały nas wyzwania wizualne, odpowiednie będzie tworzenie grafit do gier. Zależnie od potrzeb 2D lub 3D będą stawiane przed nami inne wyzwania. Zresztą grafik komputerowy cechuje się jako najpopularniejszy zawód wśród młodych osób, dlatego bardzo chętnie wybierany jest przez młodzież. 

Ostatnia gałąź tej dziedziny to kodowanie. O ile nie ma jeszcze konkretnego języka programowania służącego wyłącznie do kodowania gier, to są takie, które są często wykorzystywane w tej dziedzinie. Pierwszym z nich jest C#. Jest on wykorzystywany między innymi w darmowym środowisku do tworzenia gier – Unity. Kiedy chcemy kodować gry warto zapoznać się z językami takimi jak C++, JavaScript czy Python. 

Praca w GameDev – jak ją znaleźć? 

Do rozpoczęcia pracy w takiej branży nie są konieczność studia kierunkowe, chociaż z pewnością będą one dawały większe szanse na zatrudnienie. Konieczny jest też przynajmniej minimalne doświadczenie. Możemy na bycie samemu, niekoniecznie pracując w branży. Żeby rozpocząć karierę w branży GameDev nie wystarczy sama chęć. Przede wszystkim potrzebna jest praca, rozwijanie swoich umiejętności oraz zaangażowanie. Przydatny będzie też upór w dążeniu do celu. Na początku nie należy liczyć na wysokie wynagrodzenie. 

Zobacz też: http://www.convict.pl/najczesciej-wybierane-zawody-najpopularniejsze-branza/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here