Refundacja na pampersy dla dorosłych

Pampersy dla dorosłych na receptę to ułatwienie dla osób, które zajmują się starszymi i schorowanymi rodzicami. Produkty chłonne zwiększają komfort leżących chorych na co dzień i pomagają w utrzymaniu delikatnej i skłonnej do odleżyn skóry w higienie. Dowiedz się, jak załatwić receptę na pampersy dla seniora.

Pampersy dla dorosłych na receptę – komu przysługują

Pampersy dla dorosłych na receptę to produkt chłonny, który może być konieczny do stosowania na co dzień. Ich zadaniem jest pochłanianie nadmiaru moczu i utrzymywanie go wewnątrz wkładu chłonnego, żeby odizolować wilgoć od delikatnej skóry. Wszystkie osoby ubezpieczone w NFZ mogą skorzystać z refundacji w uzasadnionych przypadkach.

O tym decyduje w dużej mierze lekarz. Pampersy mogą otrzymać osoby starsze i leżące oraz cierpiące na wiele różnych chorób, na przykład te, które doświadczają nietrzymania moczu ze względu na udar lub inne schorzenie neurologiczne. Refundacja przysługuje także osobom leczonym onkologicznie. Jeśli otrzymasz receptę, możesz zakupić pampersy dla dorosłych w niższej cenie w ilości 60 lub 90 sztuk miesięcznie.

Jak załatwić zapotrzebowanie na pieluchy dla dorosłych?

Zdobycie refundacji nie jest trudne. Należy udać się po tak zwane zlecenie do jednego z lekarzy specjalistów, czyli na przykład lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny rodzinnej lub geriatrii. Taki dokument może wystawić także specjalista urolog lub neurolog, onkolog, ginekolog lub chirurg, a także uprawniona do tego pielęgniarka. To jednak nie koniec formalności.

Kolejnym krokiem jest skierowanie się do najbliższego oddziału NFZ. Należy tam zarejestrować zlecenie na pieluchy od lekarza. Kiedy przebiegnie to pomyślnie, można otrzymać kartę zaopatrzenia miesięcznego, czyli wydruk, z którym udajesz się po zakup pieluch dla dorosłych.

Gdzie możesz kupić pampersy dla dorosłych na receptę

Pampersy dla dorosłych na receptę można kupić w dowolnej aptece współpracującej z NFZ lub w sklepie medycznym. Wiele firm oferuje także sprzedaż online. Zapotrzebowanie jest na najbliższe 3 miesiące, co oznacza, że możesz od razu kupić wszystkie dostępne pieluchy na całe 90 dni. W kolejnych miesiącach możesz kupić je tylko na najbliższe dni.

Jakie pampersy dla dorosłych są dostępne w refundacji?

Refundacja dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu obejmuje nie tylko pieluchy dla dorosłych, czyli w zasadzie pieluchomajtki. Produkt możesz dopasować do potrzeb seniora, ponieważ w refundacji jest ich bardzo wiele. To zarówno wspomniane wcześniej pieluchomajtki, czyli pieluchy podobne do tych dziecięcych, jak i pieluchy anatomiczne czy majtki chłonne. Te ostatnie są przeznaczone dla osób, które chcą zachować aktywność fizyczną i nie chcą rezygnować z codziennego życia. Refundacją objęte są także podkłady i wkłady, które można rozłożyć na łóżku, by zapobiec wyciekom moczu na pościel i materac.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here