palety

Nadanie pojedynczej paczki o standardowych wymiarach nie jest zbyt skomplikowanym procesem. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku konieczności wysłania do klienta większych ilości towaru na paletach. Wybranie odpowiedniej firmy kurierskiej może być naprawdę niemałym wyzwaniem. Sprawdź, jakie czynniki powinny mieć wpływ na decyzję o wyborze kuriera zajmującego się wysyłką palet.

Koszt dostarczenia palet do miejsca docelowego

Zdecydowana większość przedsiębiorstw szuka kurierów, którzy są w stanie zaoferować atrakcyjną cenę usług. Niski koszt dostarczenia towaru do klienta daje możliwość zaoferowania konkurencyjnych cen lub po prostu pozwala na większe zarobki. Z tego powodu warto samodzielnie przeanalizować cenniki firm kurierskich lub skorzystać z gotowych narzędzi w postaci np. porównywarek internetowych.

Istotny wpływ na koszt usługi ma miejsce docelowe. Cena przeważnie zależy od odległości i popularności trasy. Ponadto wysyłka palet za granicę zazwyczaj jest droższa niż w przypadku dostawy na terenie Polski. Co więcej, w tym przypadku popularność kierunku może bardziej wpłynąć na koszt usługi niż sama odległość. Wynika to z tego, że np. na trasie do Francji pojazd kuriera może być załadowany do pełna, a w przypadku Grecji będzie jechać częściowo pusty.

Wymiary, waga i pakowanie palet

Przed zamówieniem usług kuriera należy upewnić się, że wybrana firma będzie w ogóle w stanie dostarczyć palety o określonych parametrach. Wymagania poszczególnych firm kurierskich mogą znacząco różnić się od siebie pod względem wymiarów, wagi czy też zasad pakowania towaru. Warto wiedzieć, że nie zawsze możliwe jest np. wysłanie palet o niestandardowych wymiarach czy też większej wadze.

W przypadku internetowej platformy logistycznej FastPost wystarczy wpisać podstawowe dane dotyczące parametrów palety, żeby w kilka chwil dowiedzieć się, które firmy kurierskie są w stanie zrealizować takie zlecenie. Ponadto warto dowiedzieć się, jak wyglądają wymagania kuriera dotyczące pakowania towaru. Należy także sprawdzić, czy wybrana firma wymaga np. samodzielnego wydrukowania etykiet.

Udogodnienia oferowane przez firmę kurierską

Na rynku usług kurierskich w ostatnich latach można było zaobserwować wiele istotnych zmian. Spora część z nich ma związek z rozwojem Internetu, który ma ogromny wpływ na tę branżę. Obecnie bardzo często palet nie trzeba samodzielnie zawozić do punktu odbioru. Istnieje bowiem możliwość zamówienia kuriera pod wskazany adres w celu odebrania palet. Często taka usługa jest bezpłatna.

Ponadto pojawienie się większej liczby firm kurierskich w Polsce spowodowało, że klienci mogą liczyć na wiele darmowych i płatnych udogodnień. Niemal standardem jest obecnie możliwość śledzenia przesyłki zupełnie za darmo. Warto również wykupić ubezpieczenie przesyłki. Ponadto wiele firm za dopłatą może np. przyjąć paletę o niestandardowych wymiarach czy też zmienić adres dostawy już po nadaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here